Giresun Haberleri

Çok Geç Değil mi Sayın Başkan?

0

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Giresun Gazeteciler Derneği Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden’in “Bu şehirde herkesin elinde bir saz var. Bu gemi böyle gitmiyor, bu şehrin çıkarları için niye bir araya gelmiyoruz. Niye ortak payda da buluşmuyoruz. Efendim bu il almış gitmiş bu il almış gitmiş. Bizim ne eksiğimiz var, kimden ne eksiğimiz var? Ama bu şehirde maalesef bir konsensüs sağlayamıyoruz. Maalesef bir birliktelik sağlayamıyoruz. Nedir bunun sebebi?” şeklindeki sözleri ile ilgili açıklama yaptı.

Bektaş açıklamasında “Sayın Osman Öden’in yakınmalarına katılmamak elde değil ancak Sayın Öden’in bu açıklamalarını bir hayli geç yaptığını da söylemek gerekir.

  • Ordu-Giresun Havaalanı açılışında Giresun Belediye Başkanı CHP’li diye konuşturulmadığında ya da biz o havaalanına Giresun taksici esnafı da girsin diye mücadele ederken bu açıklamalar yapılsa daha çok katkı sunardı.
  • Dereli’de sel olduğunda yerel bürokrasi iktidar milletvekillerini kriz masasına çağırıp CHP Giresun Milletvekilini çağırmazken, Kent Konseyi listelerinde muhalefete yer verilmezken bu eleştiriler yapılsa daha anlamlı olurdu.
  • Belediye yönetimi iktidarda değil diye Yeşilgiresun Belediyespor kaderine terk edildiğinde söylense ne güzel olurdu.

Ama geç değil kıymetli Öden, Başkan Yardımcılığını yürüttüğünüz belediyede şefler, müdürler eliyle muhalefetin sosyal medya hesaplarını beğenen personelleri takip edip mobing yapıldığında “durun bu şehirde böyle birlik olamayız” diyerek başlayabilirsiniz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım