Giresun Haberleri

Eğitimci Yazar Yüksel Pekdemir Vefat Etti

0

Giresunlu Eğitimci Yazar Yüksel Pekdemir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. “Âlimin ölümü, âlemin ölümü gibidir” buyuruyor Hz. Peygamberimiz (sav). Rahmet damlalarının yoğun olarak düştüğü bu günlerde davasını uçsuz bucaksız diyarlara taşımayı kendisine şiar edinmiş Eğitimci Yazar Yüksel Pekdemir hocamız Hakka yürüdü.

Konuyla ilgili olarak Belgeselci Yazar İsmail Kahraman “Kendisinin hastalandığı ve yaşam ünitesine bağlandığını haber alınca, DergiZan Uluslararası Sanatçılar Derneği (DUSADER) ve Gebze Şiir Meclisi ailesi olarak büyük bir üzüntü duyduk. İnanamadık. İnanamadık; çünkü birçoğumuzun yakın zamanlarda görüştüğü biriydi Yüksel hocamız. Yüreğimiz mahzundu. Durumunun kritik olduğunu bildiğimiz hâlde yeniden sağlığına kavuşacak ümidi içindeydik. Dilimizde dualarımız hiç eksik olmadı. Lâkin takdir edilen oldu. Sonsuzluk yolculuğunda dünya denilen istasyondan ayrılması gerekmişti ve bizi derinden sarsan o vefat haberi geldi.

“Muhakkak Ki O’ndan Geldik ve Yine O’na Döndürüleceğiz!”…

“Asım’ın Neslinde Ruhların Buluşması ve Değerlerimiz” kitabıyla millî ve manevi hayat perspektifini gençlere aktarmaya çalışan Pekdemir, Gebze’nin kültür hayatında tartışılmaz büyük bir değerdi.  Özellikle radyo programları, gazete köşe yazıları ile dokunmadığı yürek kalmamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım