Giresun Haberleri

Gıkımız Çıkmaz, Çıkarsa Namerdiz

0

Dört yıllık fakülte mezunu, birinci derecenin dördüncü kademesinde emekli memurlarız. Bize takdir edilen aylık maaş 4.100 lira. Kendileri; kendileri derken saray eşrafından, vekiller, yönetim kurulu üyeleri, 30 bin lira üstü maaş alanlar.

Alın 4.000 lirayı susun diyorsun. Aldık sustuk. Yıllarca gıkımız çıkmadı. Serbest piyasa yüzde yüz zam yapınca hop oturup, hop kalkıyorsunuz. Ama zamların en yükselişi devlet yapıyor. İktidarın yaptığı fiyat artışları bir yılda en az yüzde 150’yi geçti. Bizi önce devlet, ağzımızı tutunca piyasa eziyor.

Yarın (3 Ocak) memur zammı belli olacak. Veremediğiniz için düşünüp duruyorsunuz. Vereceğiniz kesinlikle yüzde elli olmayacak. Ama iş sizin maaşlara gelince muhalefet dâhil lehinize olan kararları yarım saatte hallediyordunuz.

Sahi muhalefet mi dedim. Allah aşkına söyleyin. İktidar milletvekillerinden bir kuruş farklı maaş alan bir tane muhalefet milletvekili var mı? Bu maaşlar onlara AKP hediyesi mi yoksa kendi lehlerine olan kararlara 600 vekil parmak kaldırmıyorlar mı?

Bizim aldıklarımız veya yarın emeklilere vereceğiniz rakamlar sizin aldıklarınızın dörtte biri kadar olsun. Gıkımız çıkarsa namerdiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım