Giresun Haberleri

Giresun Gazeteciler Derneği Genel Kurulu Yapıldı

0

Dernek lokalinde gerçekleşen olağan genel kurulda mevcut başkan Bekir Bayram, göreve yeniden seçilirken, Cavit Özdemir, İsmet Küçükbayrak, Namık Baltaoğlu ve Kamil İşcan yönetim kurulu üyeliklerine getirildiler.

Divan Başkanlığını Mustafa Öztürk’ ün, kâtiplikleri de Enver Günaydın ve Ümit Canikoğlu’nun yaptığı genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Genel kurula Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nu temsilen Başkan Yardımcısı Osman Öden, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)  İl Başkanı Yener Türk konuk olarak katılırken, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı çelenk gönderdiler.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram “Büyük özveri ve fedakârlıklarla 9 Nisan 1980 yılında kurulan derneğimizin 2017 – 2021 çalışma dönemini geride bırakıyoruz. Bu vesile ile derneğimizin kurucularına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet sağ olanlarımıza da sağlıklı ömürler diliyorum.

İlk defa “pandemi” gerçeği ile yüzleştiğimiz bu süreç, aynı zamanda siyaset-mafya-medya üçgenindeki çirkin ilişkilerin su yüzüne çıktığı bir dönem oldu. Sektörümüzde “adına gazeteci” diyen ama gazetecilik değil, kirli çıkar ilişkilerinin odağı olan insanların mesleğimizi kirletmesine üzülerek tanık olduk ve maalesef olmaya devam ediyoruz. Bu durum hepimizi derinden yaralıyor” diye başladığı konuşmasını “Gazeteciler herhangi bir baskı ve müdahaleye maruz kalmadan, kendini meşru bir şekilde ifade edebilme hakkının evrensel ölçülerde tanınması ve sorunsuz bir şekilde uygulanması, toplumsal barış, hoşgörü, uzlaşı, ifade ve basın özgürlüğünün sorun olmaktan çıkması en büyük dileğimizdir.

Gazetecilik mesleği basın kartı sahibi koşuluna bağlı olmadan yapılan ağır ve tehlikeli bir iş olarak kabul edilmeli, gazetecilere basın kartı sahibi olsun veya olmasın anayasal sosyal güvenlik hakkının sonucu olan fiili hizmet süresi zammı geri verilmelidir” diyerek bitirdi..

GESOB Başkanı Kara ve Belediye Başkan Yardımcısı Öden, genel kurulda yaptıkları konuşmalarda, ilimizin kalkınması ve daha fazla hizmet alabilmesi için birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğine işaret ederek, bu konuda yerel basına büyük görevler düştüğüne vurgu yaptılar. Öden ve Kara, Başkan Bayram ve yönetimini tebrik ederek, başarı dileklerini ilettiler.

Katılımın yüksek olduğu genel kurulun sıcak ve samimi bir ortamda geçmesi dikkat çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım