Giresun Haberleri

Giresunlular Pandemi Sonrası Hasretle Kucaklaştı

0

Beykozlu Giresunlular Derneği pandemi yasakları çerçevesinde 2 yıl süreyle ara verdiği bugüne kadar Kaymakdonduran Mesire alanında gerçekleştirdiği ve adını Yayla Şenlikleri olarak nitelendirdiği buluşmasının 31. Yılını bu kez Beykoz Belediyesi Kanuni Kent Ormanı’nda gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Başkanı hemşerimiz Murat Aydın’ın piknik alanı ve sosyal donatı alanlarıyla güzelleştirdiği ve modern bir siluete kavuşturduğu kent ormanında güzel bir buluşma gerçekleştiren Giresunlu hemşerilerimiz uzun bir aradan sonra bir araya gelmesin hem sevincini hem de mutluluğunu yaşadılar. İki yıl birikmiş hasretin sona ermesiyle özlem giderdiler.

19 Haziran Pazar günü sabah saatlerinin devamında ve özellikle öğle saatlerine doğru katılımın her geçen saat sayısının arttığı 31. büyük Giresun buluşmasına alanın da geniş olması münasebetiyle ilgi büyüktü. İktidar ve muhalefet partililerin de ilgi gösterdiği buluşmaya Giresun STK’sında ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

Bu yıl 35. Kuruluş yılını kutlayan Beykozlu Giresunlular Derneği 1985 yılı sonrası İstanbul ilimiz adını taşıyan ve kuruluşunu gerçekleştiren 2. Dernek olarak 35. Yıllık bir mazisiyle üyeleriyle iletişimlerini eksik etmiyor, ecdat topraklarını unutmuyor, Beykoz’da yaşasalar bile doğduğu toprakları ihmal etmiyor, şehitlerine sahip çıkıyor, Beykoz’u ikinci memleketleri olarak biliyor, doğduğu toprakları koruyup, kollamaya çalışıyor. 35. yıllık süreçte pek çok STK’ın kapısına kilit vurulurken Beykozlu Giresunlular Derneği her geçen gün daha da güçlenerek hizmet halkasını genişletmeye çalışıyor.

Pandemi çerçevesinde gerçekleştiremedikleri faaliyetlere pandemi yasakları kalkar kalkmaz yaz mevsiminde gelmesiyle birlikte geleneksel hale getirdiği yayla şenliklerine bir yenisi ekleyip büyük bir kucaklama gerçekleştirmesi ve havaların güzelliği ile programın da güzel geçmesi hemşeriler ve katılan konuklar arasın büyük bir sevinç yarattı. Bu güzelliğe katılımında yüksel olması önemli bir katma değerdi.

Dernek Başkanı Hayrullah Usta’nın açılış konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkanı hemşerimiz Murat Aydın, CHP İstanbul Milletvekilleri Emine Gülizar Emecan, Mehmet Akif Hamzaçebi, sonrasında İstanbul Milletvekili eski bakanlardan Nurettin Canikli akşamın ilerleyen saatlerine doğru Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan’da düzenlenen etkinliğe katılarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Canikli konuşmasında Giresunspor’a değinerek kulübün hesaplarına yönelik yaptığı konuşmada hesaplar şeffaf olmalı çağrısında bulundu. Canikli, bu yaz Giresun’un hemen hemen her ilçesinde yaylalarda festival programları yapılacağını ve oralara katılmalarını istedi.

İYİ Parti STK’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Burak Akburak da bu güzel bir hafta sonu etkinliğinde hemşerilerimizi yalnız bırakmayarak yaptığı konuşmada bu birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yayla şenlikleri adı altında düzenlenen etkinliğe katılanlar arasında siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri vardı. İYİ Parti Kadın Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Yüksel’ ile İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu ile birlikte İYİ Parti’nin bazı ilçe başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, pek çok sayıda STK başkanları, TBMM’de grubu bulunan ve bulunmayan siyasi partilerin başkan ve yöneticileri on binlerce hemşerimiz misafir ve konuklarıyla katıldılar.

Ağırlıklı olarak yerel ve mahalle sanatçıların sahne aldığı etkinliğin sunumlarını Musa Ada ve Gökhan Taneri Vural yaptı. Sahne alanının genişliğinin yanında Kanuni Kent Ormanı’nın genişliği hemşerilerimize rahat bir hafta sonu pikniği yapılmasına vesile oldu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta gerek yaptığı konuşmada ve gerekse program sonrası katılımcılara, emeği geçen herkese, maddi ve manevi desteğini esirgemeyenlere, sponsor olan kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür etti.

Haber: Remzi Mamaşoğlu – Giresun Dergisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım