Giresun Haberleri

Harşit Vadisi Platformu İle Umutlar Yeşerdi

0

Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu, Tirebolu Dernekler Federasyonu ve Harşit Dernekler Federasyonu tarafından vadinin sorunlarını daha derli toplu şekilde kamuoyu ile paylaşmak, vadide yapılacak demiryolu ve karayolu çalışmaları, HES ve barajlar konusunda kamuoyunu aydınlatmak için Harşit Vadisi Platformu kuruldu.

Önceden “Zor vadi, buraya yol yapılamaz” dediler, yol isteyenleri başlarından savdılar. Bizler, “yapılır, yapılır” dedik. Sonra 25 senede 80 km’lik basit bir yolu nazlanarak yaptılar. Şimdi de “Bu yol ihtiyaçlara cevap vermiyor” diyor ve yeni yol istiyoruz. Onlar gene, “Zor vadi, buraya yol yapılamaz” diyorlar. Bizler de “Ne zor yerlere yollar yaptınız, buraya da yaparsınız, yaparsınız” diyoruz.

Konuyla ilgili olarak Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Aydın “Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu, Tirebolu Dernekler Federasyonu, Harşit Dernekler Federasyonu olmak üzere; çeşitli bölge dernekleri ve kanaat önderleri kişilerle kurulan Harşit Vadisi Platformu, tüm hazırlıklarını tamamlayarak, vadinin sorunları için Ankara’ya çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

A4 Ebatlarında, 118 tam renkli sayfadan oluşan Harşit Vadisi Tanıtım Kataloğunun basımını üstlenen hemşerimiz Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve konunun çok yakın takipçisi olan Giresun Medya Platformu Başkan Vekili Sadi Toygar kardeşimize platform adına çok teşekkürler ederiz” dedi.

Elektrik Mühendisi Çınar Çetinkaya başkanlığında kurulan Harşit Vadisi Platformu’nun, bölgenin sorunları ve çözüm önerilerini içeren 118 sayfalık rapor halindeki kataloğu kamuoyu ile paylaşmak ve platform kurucularını tanıtmak ve kuruluş amaçları ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek yakın zamanda açıklama yapacakları açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım