Giresun Haberleri

İl Özel İdaresi Arsa Satışından Vazgeçmelidir!

0

Deva Partisi İl Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Av. Eren Naci Aksoy yaptığı yazılı açıklama ile “İl Özel İdaresi arsa satışından vazgeçmelidir” dedi.

Açıklamada “İl Özel İdaresine ait 1231 ada 226 parselde bulunan 3.114 m2 arsa satışı için ilana çıkarıldı. Giresun içinde kamu alanı kalmadığı gibi Giresun için proje üretmeyenler arsa satışıyla günü kurtarmaya çalışmaktadırlar. İl Özel İdaresi arsa satışı bir kez daha AKP ekonomik politikasının iflas ettiğini göstermektedir.

Kendi mülkünü dahi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına satan Özel İdare arsa ve bina satışları konusunda kamuoyuna herhangi bir açıklama gereği duymamakta, adeta “ben yaptım oldu” mantığıyla elindeki tüm mülkleri birer birer satmaktadır.

Arsa satışından İl Özel İdaresinin vazgeçmesini temenni ediyoruz. En azından bu arazinin Giresun Belediyesine devrinin yapılmasının ve halkın kullanımına sunulacak bir alan oluşturulmasının faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

DEVA Partisi olarak Yerel Yönetimleri önemsiyoruz. Bu nedenle İl Özle İdaresine ait arazinin satışının durdurulmasını istiyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım