Giresun Haberleri

İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı Vefat Etti

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSTAÇ Genel Müdürü Gümüşhaneli hemşerimiz Mustafa Canlı vefat etti. Yaklaşık bir hafta önce yakalandığı covid19 nedeniyle tedavi altında bulunduğu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde dün vefat eden Mustafa Canlı 3 dönem Gümüşhane belediye başkanlığı yapmıştı.

Gümüşhane ilinin yetiştirdiği değerli insanlardan biri olan Canlı, çalışma hayatına 1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü’nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı. 1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atanan ve bu görevi 1995 yılına kadar başarıyla sürdürdükten sonra 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görevinden 1999 yılında MHP’den Gümüşhane Belediye Başkanı olmak için istifa etti. 1999-2014 yılları arasında 3 dönem MHP’den Gümüşhane Belediye Başkanlığı yaptı. 2015-2019 yılları arasında TBMM’de 25.Dönem Gümüşhane’den MHP Milletvekili olarak görev yaptı.

7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İSTAÇ Genel Müdürü olarak görev yaparken yakalandığı hastalığa yenik düşen Mustafa Canlı’ya Allah’tan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına sabır dileriz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım