Giresun Haberleri

İstanbul Sözleşmesinin Feshi Memnuniyetle Karşılanmıştır

0

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan ve kamuoyunda “İstanbul Sözleşmesi’nin 19.03.2021 tarih ve 3718 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesi üzerine bir teşekkür açıklaması yaptı.

Açıklamada “Avrupa Birliği müktesebatı çerçevesinde dâhil olduğumuz İstanbul Sözleşmesinin 7 yıllık uygulaması neticesinde, aile yapımız güçlenmediği gibi aile cinayetleri de kamuoyunun gündeminden düşmemiştir.

Bu sözleşmeyi kendisine kalkan yapan marjinal lobilerin propaganda gücü artmış ve faaliyetleri çocuklarımızı tehdit eder güce ulaşmıştır. İstanbul Sözleşmesi, satır aralarına gizlediği kavramlar ve dayattığı uygulamalarla aile kurumumuzda ve toplumda ciddi ayrışmalara neden olmuştur.

Kamuoyunda tartışmalı hale gelen ve toplumsal desteği kalmayan İstanbul Sözleşmesinin, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesini milletimiz memnuniyetle karşılamıştır. Kaygılar giderilmiştir.

Aileyi güçlendirecek, kadın ve çocuklarımızı her türlü şiddetten koruyacak gerekli düzenlemeleri yapacak değerlere ve iradeye de sahibiz. Atılacak yeni adımlarda katkı sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, tüm üyelerimizle birlikte, sözleşmeden çekilme kararını alan Cumhurbaşkanımıza, devlet erkânına sürece katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Milletinden yükselen talepleri hiç tereddüt etmeden yerine getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunarız” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım