Giresun Haberleri

Keşap’ta TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

0

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Keşap Fen Lisesi ve Keşap Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına katıldı. Açılış kurdelesi kesimi protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Fuar alanını gezen Başkan Emür, proje sahibi öğrenciler ve öğretmenlerinden hazırladıkları projeler hakkında bilgi aldı.

Genç Mucitler Eserlerini Sergilediler

Başkan Emür ‘’Keşap Fen Lisesi’nin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına katıldık. Proje sahibi öğrencilerimiz hazırladıkları projeler hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler. Bu sergimizde de bilginin teknolojiye dönüştüğünü görmek bizleri son derece mutlu etti. Bu etkinliğin hazırlanması esnasında emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın her zaman yanında olmaya sürdüreceğiz’’ dedi.

Bilim Fuarı Heyecanına Ortak Olduk

Başkan Emür ‘’Bilim bizim için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. İnsanoğlunun var olması için bilim ile birlikte, yeni teknoloji, yeni yaşam alanları ve insanların rahatına olacak şeyler bilimle birlikte olacaktır. Bilim aynı zamanda insanların daha çok bilinçli olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, bu tip fuarların açılması çok önemlidir. Öncülük eden öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım