Giresun Haberleri

Kim Bu Alucralı?

0

Babası Ahmet beyin 1953 yılında Ankara’ya göç etmesi nedeni ile 21.08.1965 tarihinde Ankara Çankaya İlçesinde dünyaya geldi. Alucra ilçesini küçük yaşlarda ilk ziyaretinden sonra görmüş olduğu güzellikler ve insanlarının konukseverliğinin etkisinde kaldı.

Alucra sevdasını kaleme aldığı şiir denemeleri ile kendini yetiştirmiş olup yurt içinde düzenlenen ulusal ve uluslararası şiir ve müzik festivallerinde “havası sert insanı mert Alucra ilçesinden gönül dolusu selam getirdim, lütfen kabul buyurun” diyerek söze başlayıp şiirlerini seslendirirken ilçemizi de başarı ile temsil etmiştir.

Şairimize ait havası sert insanı mert sözü aynı iklim koşullarını yaşayan il ve ilçe halkı bu sözü kullanmaya başlamıştır.

7 senesi Ankara Sabah Gazetesi Pursaklar Baskı Tesisleri olmak üzere makine elektrik teknisyenliği görevini kısmen Atölye Şefi olarak tamamlayıp emekli olmuştur.

2003 yılında sanat hayatını profesyonel olarak yürüten şairimiz 2007 yılından itibaren Giresun Medya Platformu üyesidir.

2013 yılında 10.Sanat yılını Giresun’da kutlayan sanat camiasının önderlerine sonsuz teşekkürlerini sunarken aynı ilgi ve alakayı Alucra ilçemizde göremediğinin altını çizmiştir. Şiir ve haberleri ile Alucra ilçemizin tanıtımına önemli katkısı olmuştur.

Mavi Karadeniz TV başta olmak üzere 5 yerel televizyonda canlı yayın konuğu ulusal olarak yayın yapan Kanal 7 TV’de Şebnem Kısaparmak tarafından hazırlanıp sunulan Güzel Günler adlı programa konuk sanatçı olarak katılmış olup canlı yayında Şebnem Kısaparmak şairimize ait bir şiirini seslendirmiş olup akabinde sahneye davet ederek sahne verir.

Maddi ve manevi beklentisi olmadan özverili bir şekilde Alucra ilçemizi tanıtmaya gayret eden Gazeteci Yazar Şair Yavuz Kayacık ilçemizi doğal güzelliklerini şiir ve haberlerinde işlediği gibi ilçemizde yaşanan olumsuzlukları da kaleme almış bazı kesimler tarafından sert eleştiriler almış olsa da ilçemize katkı sağlamak için yapılması gerekenleri tehditlere rağmen yazmaktan kendini alıkoymadı.

Alucra İlçemizin tarihini ve kültürünü tanıtmak için yurt genelinde düzenlemiş olduğu Namelerde Alucra Şiir Yarışması büyük ilgi görmüş ülkemizin değerli şairleri Alucra konulu şiirleri yazmış ve kitaplarında yer vermiş olmaları gibi birçok aktiveler gerçekleştirilmiştir.

Araştırmaları sonucunda spor, sanat ve kültürel değerlerimize ulaşıp medya kanalı ile uzaklıkları yakın etmiş olması da ayrı bir güzellik olmuştur.

Halen Giresun Medya Platformu üyesi olan Yavuz Kayacık, 2013 yılında Ankara’dan Ordu iline göç etmiş halen Ordu ili Altınordu ilçesinde yaşamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım