Giresun Haberleri

Kızılay Kan Bağışına Alucra’da Büyük Destek

0

Alucra halkı ve Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri Giresun Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek oldu. “Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç” anlayışıyla yola çıkan Kızılay’ın çağrısına Alucralılardan tam destek geldi.

2 gün boyunca kan bağışı için Alucra’da bulunan Kızılay yetkililerine ilçe halkından ve Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrenicilerinden destek geldi.

Giresun Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında 200 ünite kan bağışlayarak örnek davranış sergilediler. Kampanya öğretim görevlileri, öğrenciler ve ilçe halkı tarafından da büyük ilgi gördü. Yüksekokul kampüs alanına kan alımı yapan Kızılay tırı, bu sene de ilgiyle karşılandı. Gerekli kontroller sonrası kan vermeye uygun öğrenciler tanımadıkları onlarca kişiye can verdi.

Belediye önünde de aynı işlemin yapılması sonrası 200 ünite kan ile Alucralılar ve MYO öğrencileri Kızılay’ın her yıl olduğu gibi yine yanında olduğu gösterdi.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım