Giresun Haberleri

Muhtarlar Başkan Şenlikoğlu’nu Ziyaret Etti

Muhtarlık yerel yönetimlerin vazgeçilmez unsurudur

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin toplumsal hayatın en önemli unsurlarından biri olduğunu söyleyen Başkan Şenlikoğlu: “Muhtarlık yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı, muhtar ise bölge halkının, haklarını korumak üzere inandığı ve seçerek görevlendirdiği güvenilir kişidir. Muhtarlarımız, temsilcileri oldukları köy ve mahallelerde devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmekte, en ücra yerleşim yerlerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak sevinçte, hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir” dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Bizler Belediye çalışmalarımızda muhtarlarımız ile sürekli istişare halindeyiz. Onlardan gelen her türlü istek ve talebi değerlendiriyoruz. Yerel yönetimdeki en önemli paydaşlarım ve yol arkadaşlarım olarak gördüğüm, el ele birlikte geleceğe yürüdüğümüz muhtarlarımızla çok güzel hizmetlere imza atmaya da devam edeceğiz. Bizler toplumda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarım. Şehrimize büyük emek ve katkıları olan ve bugün muhtarlık görevini yürüten tüm muhtarlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Aramızdan ayrılan muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

Muhtarlardan Ziyaret

Diğer yandan, Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut, Merkez Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Bayraktar, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Şahin, Yeşilgiresun Muhtarlar Derneği Başkanı Ejder Alkan, Valilik İdare ve Denetim Müdürü Ali Bilen günün anısına Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan Şenlikoğlu ziyaretçilerin Muhtarlar Günü’nü kutlayarak kendilerine günün anısına çiçek taktim etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım