Giresun Haberleri

Nilay Türkmen Ödülünü Aldı

0

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olan 2021 yılı, TBMM tarafından 24 Aralık 2020 tarihinde 5649 sayılı “İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Hakkında Kanun”a geçici bir madde eklenerek 2021 Yılı İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca İstiklâl Marşımızın daha iyi anlaşılması, millî değerlerimizin içselleştirilmesi amacıyla “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” temalı lise öğrencileri arasında kompozisyon, yarışması düzenlemişti.

İstiklal Marşı ile Mehmet Akif Ersoy’un genç nesillere aktarmak için düzenlenen “On Kıtada Bir Vatan İlelebet  İstiklal” kompozisyon yarışmasında Alucra ilçe birincisi ve Giresun genelinde ikinci olan  Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Nilay Türkmen’e ödülünü Giresun il Müftülüğü adına İlçe Müftüsü Yahya Balcı tarafından takdim edildi.

Alucra İlçe Müftüsü Yahya Balcı kompozisyon yarışmasında derece alan Nilay Türkmen’e göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür ederek eğitim hayatında başarılar diledi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım