Giresun Haberleri

Öz Sağlık-İş, Türkiye’nin 3. En Büyük Sendikası

Öz Sağlık-İş Türkiye’nin en büyük Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası oldu

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan “6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gereğince; iş kollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2022 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Öz Sağlık-İş, sağlık ve sosyal hizmet işkolunda 184.845 üye sayısıyla zirvedeki yerini koruyarak kendi işkolunun lider sendikası oldu. Açıklanan istatistiklere göre yine Öz Sağlık-İş Türkiye’nin en büyük 3. sendikası unvanını da korudu.

Üyemiz Gururumuzdur

Sendikadan yapılan açıklamada “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ocak ayı istatistiklerine göre sağlık ve sosyal hizmet işkolunda 184 bin 845 üye sayısı ile liderliğini koruyan sendikamız,  işkolunun diğer sendikalarını çok gerilerde bıraktı.

Yayınlanan istatistiklere göre Konfederasyonumuz HAK-İŞ 727.187 üye sayısı ile ikinci büyük işçi konfederasyonu oldu. Konfederasyon üye sayısı büyüklüklerine göre TÜRK-İŞ 1.213.439 üye ile birinci,  HAK-İŞ 727.187 üye sayısı ile ikinci,  DİSK 212.593 üye sayısı ile üçüncü büyük konfederasyon oldu” denildi.

Genel Başkan Sert: “Zirveyi koruyan teşkilatımıza teşekkür ederim, hep birlikte kazanmaya devam edeceğiz.” 2022 yılı Ocak ayı istatistiklerini değerlendiren Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, işkolunda zirveyi, Türkiye genelinde ise 3. en büyük sendika olma sıfatını koruyan Öz Sağlık İş’in sorumluluklarının bilinci ile hareket ederek bu başarıya ulaştığını söyledi.

Sert, zirveye çıkmak kadar zirveyi korumanın önemine dikkat çekerken, sahada mücadele veren Öz Sağlık İş teşkilatını bu başarısından dolayı tebrik etti.

Devlet Sert sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün açıklanan istatistikler ile yine işkolunun lider, Türkiye’nin 3.  büyük sendikası olan Öz Sağlık-İş,  üyeleri ile var olan,  alın terinin kutsallığını önemseyen, inancın, azmin zaferini yaşayan bir sendika olmuştur.  Bu mücadelenin her anına emek veren üyelerimize, temsilcilerimize, teşkilatlarımıza, şube-il-bölge başkanlarımıza, Genel Merkez Yönetim Kurulumuza ve bu başarı için gece gündüz ter akıtan Genel Merkez çalışanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Pandemi ortamında gece gündüz mücadele veren sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin yine en doğru ve yine tartışmasız tercihi Öz Sağlık-İş olmuştur. Üyelerimizin teveccühü bizleri gururlandırmıştır. Allah hepsinden razı olsun.

Bizler sorumluluğumuzun farkında olan bir yönetim anlayışı ile önümüzdeki sorunlarla canla başla mücadele ediyor, çözümü konusunda tüm şartları sonuna kadar zorluyoruz.  Bundan her üyemiz emin olsun.

Bu zafer üyesinden teşkilatlarına genel merkezine kadar ÖZ SAĞLIK-İŞ Ailesinin ortak zaferidir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.  Allah utandırmasın.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım