Giresun Haberleri

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Memleketinde Anıldı

0

Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, vefatının birinci yıl dönümünde memleketi Giresun’da anıldı.

Belediyemiz tarafından tarihi Millet Bahçesi’nde düzenlenen anma programına MEB Yükseköğretim ve Yurtdışı Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Şahin konuşmacı olarak katılırken, programın moderatörlüğünü Doç. Dr. Emin Yaşar Demirci yaptı.

Program, Hacı Miktat Camii İmam Hatibi Osman Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Yapılan duaların ardından Moderatör Doç Dr. Emin Yaşar Demirci, programın açılış konuşmasını yaparken, katılımcılar Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Prof. Dr. Cemalettin Şahin, yakın arkadaşları Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un çok değerli bir insan olduğunu ifade ederek, hocanın hayatını ve beraber yaşadıkları anılarını anlattı.

İdealine inanan ve bunu hayata geçirmek için gerek akademisyen gerekse bürokrat olarak çaba gösteren bir görev insanı olarak hatırlanan Ahmet Haluk Dursun, yaşamını görevine adayarak, Türk kültür ve tarihi konusunda farkındalık yaratmak ve kültürel birikimin nesillerden nesillere ulaştırılması için çaba harcadı.

Dicle’nin kuzularını çakallara yedirtmeme vazifesini miras bırakan Ahmet Haluk Dursun Hocanın, “Fırat ve Dicle’nin kuzularını çakallara yem yapmayacağız” sözü ise hafızalardaki yerini koruyor.

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, İstanbul Mimarlar Odası’nın “Basında Uzmanlık Ödülü” Türkiye Yazarlar Birliği “Gezi Yazarları Ödülü”, “Rotondi Sanat Kurtarıcısı Ödülü” ve İstanbul Turizm Ödüllerinden “Etkinlik Ödülü” nü almıştı.

Programa Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Abdurrahman Demirel, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım