Giresun Haberleri

TGTV’de Yeni Dönem Başladı

0

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 – 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu toplantısı ile başladı. TGTV Kurucular Kurulu’nun seçtiği yönetim kurulu, Kurucular Kurulu Başkanı Hamza Akbulut başkanlığında 08.07.2021 tarihinde görevlendirme toplantısı yaparak, yeni icra kurulu seçimini yaptı.

TGTV Başkanlığı İlim Yayma Vakfı’nda

TGTV Yönetim Kurulu’nun 08.07.2021 tarihli toplantısında, İlim Yayma Vakfı’nı temsilen Mehmet Yıldız, yönetim ve icra kurulu başkanı seçildi. TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanlığını İlim Yayma Cemiyeti’ni temsilen 2011 yılından itibaren yapan Av. Hamza Akbulut, TGTV’de başkanlığının iç tüzük gereği, kurumdan kuruma devrettiğini, bu toplantı sonunda da başkanlık sorumluluğunun İlim Yayma Cemiyeti’nden,  İlim Yayma Vakfı’na geçtiğini, bu kurumu temsilen de TGTV başkanlığını Mehmet Yıldız’ın üstlendiğini söyledi.

TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Mehmet Yıldız yönetiminde TGTV’nin çok daha güzel hizmetler yapacağına inandığını söyleyerek, yeni seçilen yönetime başarılar diledi ve her zaman destekçileri olacağı sözünü verdi.

İcra Kurulu Toplantısı

TGTV Kurucular Kurulu Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı 26.06.2021 tarihinde İlim Yayma Vakfı Genel Merkezi’nde yapıldı. TGTV’nin 2021- 2023 çalışma döneminin şekillendirildiği toplantıda, Kurucular Kurulu Divan Kurulu Başkanlığına TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Divan başkanlığı yardımcılıklarına Mehmet Alacacı ve Necati Ceylan, divan sekreterliğine de Necmi Sadıkoğlu’nun seçildiği, TGTV Kurucular Kurulu toplantısında başkanlık değişimi de gerçekleşti.

Hamza Akbulut, TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına Seçildi

TGTV Kurucular Kurulu, önemli kararlar alarak, kurumun 2021 – 2023 dönemi organlarını seçti. Divan başkanlığına sunulan bir teklifle Hamza Akbulut, vefat eden kurucular kurulu üyesi Abdullah Sevinç’in yerine TGTV Kurucular Kurulu Üyeliğine ve TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına aday gösterildi. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Sorumlu olduğu dönemlerde üye kuruluşların TGTV’ye çok destek verdiğini ve faaliyetlere katılım sağlandığını hatırlatan Akbulut, tüm üye kuruluşlara ve birlikte çalıştığı yönetim ve icra kurulu üyelerine teşekkür etti.

Gönüllü kuruluşlarımızın TGTV’ye mensup olmalarını önemsediklerinin altını çizen Akbulut, TGTV’de birlik ve beraberliğin en güzel şekilde sağlandığına dikkat çekti.

TGTV’nin önemli faaliyetlere imza attığını söyleyen Akbulut,  bunlardan en anlamlısının da devletimizin, salgın hastalık döneminin hemen başında başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasına TGTV olarak bizzat destek olup, destek çağrısı yapılması olduğunun altını çizdi.

Kurucular Kurulu Divan Başkanı İsmail Kahraman, Hamza Akbulut’a teşekkür edip, Hamza Akbulut’un Kurucular Kurulu Başkanı olarak tüm vakıf organları toplantısına katılması teklifini heyete sundu. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Kurucular Kurulu Toplantısı, kurucular kurulunun 2019 – 2021 Çalışma Dönemi yönetim, icra ve denetleme kurulu üyelerine teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım