Giresun Haberleri

TOGG ve DOĞALGAZ

0

Bugün Giresun Atapark’ta sergilenen Türkiye Otomobil Girişim Grubunca tanıtım amacı ile Giresun’a gönderilen yerli yapım otomobili TOGG’u gözlemledim.

Kırkbeş yıldır özel arabam var. Çok çeşit, lüks ve daha düşük markalar dâhil yabancı yapımı arabalar gördüm.

Merak ettim, devletin Karadeniz’den çıkarılan doğal gaza inanmayıp, içinde ondan daha fazla gaz taşıdığını iddia edenler, Türk Milletinin otomobil yapamayacağını, olsa olsa bu arabaların dış ülkelerden getirilip, yerli diye halka yutturulmaya çalışıldığını ima ediyorlardı. Bu arabaların İtalya veya Çin’den ithal edildiğini yayıyorlardı.

Bu iddialar ne kadar doğru. İşte onu araştırdım. TOGG’a baktım kale kadar sağlam, yarış atı gibi güzel görünüyordu. ABD ciplerine benzettim.

45 yıldır Çin ve ABD araçları hariç diğer AB Ülkeleri yapımı özel arabalarım oldu. Alman malı hariç, bu kalitede sağlam bir İtalyan otomobili görmedim. Madem İtalyanlar TOGG’a benzer gösterişli sağlam arabalar yapabiliyormuş bugüne kadar ne durmuşlar?

Gelelim içinde Karadeniz gazından daha fazla doğal gaz taşıyanlara ve Karadeniz’e Ruslar hortumla gaz pompalıyor diyenlere. Arkadaşım sen o gazı evinde depolayacak uygun bir depo bul, ürettiğin gazla gece boyu deponu doldur, gündüz boyu kullan. Fazlasını fikirdaşına ve siyasi arkadaşlarına gönder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım