Giresun Haberleri

11. Tirebolu Kültür Sanat Günleri 25 Aralık’ta Yapılıyor

0

11. Tirebolu Kültür Sanat Günleri bu kez Beykoz’da yapılacak. 25 Aralık Pazar Günü Kavacık Yaşam Merkezinde yapılacağı açıklanan programda Tirebolu her yönüyle tanıtılmaya çalışılacak.

Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Aydın tarafından yapılan açıklamada “Bu sene 11.sini yapacağımız etkinlikte Tirebolu’yu her yönüyle tanıtmaya çalışırken, Tirebolulu şahsiyetleri de unutmadık. Tirebolulu Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan için yapılan çalışmalar anlatılırken, hazırlanan belgesel gösterilecek. Kardeş Haymana Belediyesi’nin şehitliğimiz ve insanımız için yaptıklarını da unutmadık. Genç yaşta kaybettiğimiz yöremiz pop sanatçısı Gökhan Semiz’i de unutmadık; onu da bu programda anacağız. Ve yine bölgemizin çok önemli bir değeri Prof. Dr. Turan Karadeniz hocamızı da unutma unutturma bölümünde daha yakından tanıyacağız.

Bu arada kemençe sanatçısı Hüseyin Gençoğlu ile horon tutarken Türk Halk Müziği sanatçısı hemşerimiz Eser Durmuş’un söyleyeceği türkülerle coşacağız. Bu arada yöresel yiyecek ikramımız da olacaktır. Tüm hemşerilerimiz bu etkinliğe davet ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım