Giresun Haberleri

14.Giresun Günleri Heyecanı Büyüyor

0

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğinin 14.sü, 18 – 21 Kasım 2021 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek. Pandemi nedeniyle 1 yıl ara verilen etkinliğe katılımın bu yıl yoğun olması bekleniyor.

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 14. Giresun Günleri hazırlıkları son aşamaya geldi. Programla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş, hemşehrilerinin büyük bir heyecanla beklediği Giresun Günleri’nin önceki yıllara göre daha yoğun bir katılıma sahne olmasını beklediklerini ifade etti. Kültürel ve siyasi anlamda da bereketli bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını belirten Memiş, her yıl birçok yeniliğe imza atarak program içeriğini geliştirdiklerini söyledi.

Giresunlu Esnaflardan tanıtım günlerine yoğun ilgi…

Giresun Günlerinde sahnede sadece Giresunlu sanatçıların yer alması kararı aldıklarını belirten federasyon başkanı Muhterem Memiş, Giresunlu esnaflara da öncelik tanıdıklarını ifade etti. Giresunlu esnafların geçmiş yıllara göre etkinliğe daha fazla ilgi gösterdiğini de belirten Başkan Memiş, bu durumun kendilerini sevindirdiğini vurguladı.

Giresun Günleri’nin ana teması “Müzik”

18 – 21 Kasım tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin teması müzik olarak belirlendi. Feshane sonrası Yenikapı’da yapılan tüm Giresun Tanıtım Günlerinde bir ana tema belirlenmiş ve bu temaya uygun içerikler oluşturulmuştu. 2016 yılında gerçekleşen 10. Giresun Günlerinin ana teması Giresun tarihi ve milli mücadelede rolü olarak belirlenmişti. 11. Giresun Günleri edebiyat temasıyla yapılırken Giresunlu yazarlar bir araya getirilmiş ve bir de sahaf çarşısı kurulmuştu. 12. Giresun Günleri Giresun mutfağı ana temasıyla yapılırken, 13. Giresun Günleri ise Giresun Kalite Tanıtım Günleri sloganı ve fındık ana temasıyla yapılmıştı. 14. Giresun Günlerinde ana tema olan müzik ile ilgili de bir dizi içerik planlandı. Bu kapsamda oluşturulan ve kemençe, davul, zurna ile bağlama figürlerinin yer aldığı tema logosu, afişlere ve davetiyelere yerleştirildi. Pandemi süresince uygulanan kısıtlamalar nedeniyle Giresun Müziğine de hasret kalan hemşehrilerimiz bu yıl canlı müziğe doyacak. Ayrıca ilimizin müzik kültürüne dair birçok söyleşi ve etkinlikler de sahnede hemşehrilerimizle buluşacak.

İBB, Valilik ve belediyeler destek veriyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Giresun Valiliği himayelerinde Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 14. Giresun Tanıtım Günleri’nde her yıl olduğu gibi Kültür çadırı, yöresel ürünler çadırı, yeme içme alanları, sahne ve sosyal alanlar yer alıyor. Giresun Belediyesi’nin yanı sıra İstanbul ilçe belediyelerinden Beykoz, Beyoğlu, Bağcılar, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Başakşehir, Ataşehir, Ümraniye, Sultanbeyli, Esenler, Sarıyer, Adalar, Tuzla ve Üsküdar Belediyeleri de etkinliğe destek veriyor.

Protokol Töreni Cuma Günü

Öte yandan 14. Giresun Günleri’nde yoğun sahne programları da Giresunluları bekliyor. Etkinliğin ilk günü olan 18 Kasım Perşembe günü başlayan etkinlikler 21 Kasım Pazar gecesine kadar sürecek. Açılış ve protokol töreni ise Feshane geleneğinde olduğu gibi 19 Kasım Cuma günü saat 17:00’de yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım