Giresun Haberleri

15 Temmuz Tarihi Yeni Bir Destandır

0

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajda “15 Temmuz gecesi aziz milletimiz, hiçbir güç karşısında diz çökmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. O karanlık gecede; ölümü öldüren, korkuyu korkutan bu kahraman milletin bir neferi olmak, en büyük onurumuzdur” dedi.

“15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçmiş olmasına rağmen, dünya tarihinde eşine rastlanmayacak bu alçak kalkışmayı ve o karanlık geceyi, dün akşam yaşanmışçasına hafızamızda taptaze yaşıyoruz. Ne o gece milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. 15 Temmuz, tarihi unutanların hafızalarını tazeleyen yeni bir destandır” diyen Öztürk mesajında şunları kaydetti;

“15 Temmuz’da hainlere atılan tokat, tüm dünyada yankılanmıştır”

“Aziz Milletimizin en temiz ve en halis duygularını kalleşçe kullanarak, hain planlarını ilmek ilmek işleyen bu alçak yapı, 15 Temmuz gecesi, hizmet ettiği karanlık güçlerin de etkisiyle, çok iyi tanıdığını sandığı bu kahraman milletten öyle bir tokat yemiştir ki sesi tüm dünyada yankılanmıştır. Bu tokat öyle bir tokattır ki, bu yapının yularını elinde tutanların bile yüreğini titretmiştir. Bu tokat, Bedir’de Ebu Cehil’e, Malazgirt’te Romen Diyojene, Çanakkale’de ve Sakarya’da Aziz Vatanımıza kasteden emperyal güçlere atılan tokatın devamıdır.

Kahraman Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, hain bir darbeye, mukaddes bir darbe indirmiştir. O karanlık gecede Kahraman Milletimiz, hain bir darbeye, mukaddes bir darbe indirmiştir. Anadan, yardan, serden geçerek, tüm şer odaklarına unutulmaz bir darbe indirmiştir.  Bu öyle bir darbedir ki dünyada eşi benzeri olmayan bu destansı direniş, Afrika’da, Asya’da, Güney Amerika’da emperyal güçler tarafından milli iradeleri gasp edilmeye çalışılan halklara da ilham kaynağı olmuştur. Aziz kahramanlarımız, 15 Temmuz gecesi ortaya koydukları fedakârlık ve aşkla, bizleri birbirimize ve kutsallarımıza daha fazla bağlamışlardır. Kahraman şehitlerimizin hayallerini, umutlarını belki hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Çünkü onlar kutsalları için geri dönmemek üzere meydanlara çıkmışlardı. Ama onların cesareti ve fedakarlıkları sayesinde biz geleceğimiz için hayal kurabiliyor, güçlü yarınlarımız için umutlarımızı her daim diri tutuyoruz. Demokrasimiz için, istiklalimiz ve istikbalimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile evlerinden, sıcak yataklarından bir daha dönmemek üzere çıkan bu cesur yüreklerin mirasına her daim sahip çıkacağız.

Aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz gibi bizlerde her daim “çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek” dedirtecek ve 15 Temmuz’u, Aziz Milletimizin en parlak destanlarından biri olarak yaşatacağız.

O gece, o hayasız akını durdurmak için iman dolu göğsünü siper eden şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Ve o gece, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, duruşuyla, mücadelesiyle, kanıyla, canıyla ve duasıyla kutsallarına sahip çıkan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım