Giresun Haberleri

Afyon’da Kurtuluş Savaşı Ruhu Yaşandı

0

27 Ağustos Cumartesi günü Afyonkarahisar İscehisar İlçesi Doğanlar Köyünde bulunan Giresun Şehitliği anma programına binlerce Giresunlu, STK başkan ve yöneticileri ile ziyaretçiler katıldı.

Anma programına Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu, Giresun milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul milletvekili Hasan Turan, İstanbul milletvekili Gülizar Emecan, Giresun Vali yardımcısı Muhammed Çiftçi, İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar ve Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Giresun AK Parti il Başkanı Kenan Tatlı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, CHP Beşiktaş Meclis üyesi Devrim Alparslan, sivil toplum kuruluşları, Afyon üst düzey protokolü ve binlerce kişi katıldı.

Giresun Federasyonu ile İscehisar Kaymakamlığı organizasyonu ile yapılan Afyon Giresun Şehitliği anma programına otobüsler ve yüzlerce özel araç ile gelen binlerce Giresunlu coşkulu bir katılım sağlayarak Afyon’da Giresunluların Kurtuluş savaşı ruhuna sahip çıktı.

Şehitlik çevre düzenlemesi ile birlikte yapılan Giresun kültür Evi ve sosyal tesislerle Giresun şehitlerine yakışır, her daim ziyarete açık bir ibadet yeri ve millî manevi duygularımızı daha güçlü şekilde hissedeceğimiz bir mabet olarak göze çarpıyor.

Giresunlular şehitliğinin son halini gören ve gezen ziyaretçiler takdirlerini İstanbul Milletvekili Hasan Turan’a ileterek “Allah razı olsun” sizin büyük emekleriniz var dediler.

Şehitlik anma programı protokol konuşmaları, verilen plaketler ve şiir, kurtuluş savaşı temalı tiyatro gösterileri sonrası program sona erdi.

Haber: Sadi Toygar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım