Giresun Haberleri

Ak Parti İl Başkanından Bomba Gibi Sözler…

0

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı yaptığı yazılı açıklamada FİSKOBİRLİK yöneticilerine ültimatom gibi sözler söyledi; ne yapacaksınız burada yapabilirsiniz.” Son günlerin en önemli gündem konusu olan Fiskobirlik’in Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde,  Sakarya’da çikolata fabrikası kurma iddiası gerek fındık üreticileri, gerekse toplumun her kesiminden büyük bir tepkiyle karşılanırken, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı; “Böyle bir girişimin olmuş olması dahi Fındığın Başkenti, Fiskobirlik’in kuruluş yeri olan Giresun’umuz için asla kabul edilemez bir durum olduğunu”  söyledi.

İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun fındık üretiminin yoğun olarak yapıldığı ve dünyanın en kaliteli fındığının yetiştiği bir şehirdir ve aynı zamanda da üreticilerin emeği ile yaklaşık 80 yıl önce Fiskobirlik’in kurulduğu bir ildir. Dolaysıyla bu şehrin insanlarının, esnaflarının üreticilerinin, her zaman gündeminde olan fındık ve Fiskobirlik bizim içinde asla vazgeçilmezdir. AK Parti iktidarı döneminde hükümetimiz, üreticinin birliği olarak gördüğü Fiskobirlik’e,  her zaman gerekli desteği vermiştir.

En zor zamanlarında dahi (2008 ve 2011 yılında)  desteğini vermiş ve 2018 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile birlikte, TMO stoklarında bulunan 10 bin ton fındık piyasa fiyatlarının altında Fiskobirlik’e verilmiştir. Ve yine Bulancak’ta bulunan 2. Organize Sanayi Bölgemizde yaklaşık 24 dönümlük alan (diğer fındık fabrikalarına verilen alanlardan daha fazla) fındıkla ilgili tüm yatırımların yapılabilmesi amacıyla Fiskobirlik’e tahsis edilmiştir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı sözlerine şöyle devam etti: “Hükümetimizin 18 yıllık iktidarı döneminde fındık en altın çağını yaşamış ve tarihin en yüksek fiyatlarına (25-26 TL) çıkmıştır. Ayrıca bizim dönemimizde fındık 300 bin tonun üzerinde bir ihracatla rekor seviyesine ulaşmıştır. Hal böyleyken birilerinin kendilerini gündemde tutma adına Fiskobirlik üzerinden AK Parti Hükümetine, Giresun AK Parti teşkilatına,  AK Parti milletvekillerine ve şehrin geleceğine katkı sağlayacak herkese, her türlü desteği veren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na çamur atma girişimlerinde bulunanlara şunları söylüyorum: “Söylediklerinizin altında siz ezilirsiniz. Herkes işini yapsın. Bu konuyla ilgili hayal dünyasında başka bir beklentisi olanlar varsa o beklentiyi kendi dünyasında yaşasın.

Ayrıca Fiskobirlik yöneticilerine de şunları söylüyorum “Bu şehir size fındıkla ilgili ne yapmak istiyorsanız bunun için her türlü destek ve imkânı sunmuştur. Fiskobirlik olarak yapmak istediğiniz bir yatırım varsa bunu bu şehirde yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili başka bir hayalin içerisine girmeyin. Buna asla müsaade etmeyiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım