Giresun Haberleri

Akaryakıt ve Elektrik Zamlarına İyi Tepki

0

Dereli ilçesinde İyi Parti Giresun il ve ilçe teşkilatlarının katılımıyla akaryakıt ve elektriğe yapılan zamlar ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama sırasında zamlar, fatura yakılarak protesto edildi. Çok sayıda partilinin  yanı sıra Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal ve yönetimi de protestoya katıldılar. Basın bildirisini  İyi Parti Dereli İlçe Başkanı İsmail Bektaşoğlu okudu.

Bektaşoğlu bildirisinde “İl başkanım, merkez ilçe başkanım, çok sevgili ilçe başkanlarım ve teşkilatın bütün mensupları, çok kıymetli hakkını arayan mitingimize iştirak eden hanımefendiler, beyefendiler, basın mensupları hepiniz hoş geldiniz.

Hak aramanın anayasal bir hak olduğunu belirterek bu milletin, esnafın, köylünün ve sanayicinin elektrik ve akaryakıt faturalarındaki yükselişine dur demek bizim boynumuzun borcudur.

Dolar yükselirken akaryakıt fiyatları yükseliyor bunu anlıyoruz, ancak dolar düşerken de akaryakıt fiyatı düşmek yerine yükseliyorsa bunu anlayamıyoruz. Ne anlamamız gerektiğini anlatırsanız sevinirim!

  • Cumhurbaşkanı marketleri hainlikle suçluyorsa, peki sizin yaptığınız bu zamları yapanlarda hain mi sormak istiyorum?
  • Bizler; korku imparatorluğunda hak aramaktan korkan bir milletin sesiyiz.
  • Bizler; elektrik zamlarından dolayı 2 kira ödemeye mahkum olan esnafın sesiyiz.
  • Bizler; şuan 1000 hanede doğalgaz borçlarını ödeyemedikleri için ısınamayan Giresunlu hemşerilerimizin sesiyiz.
  • Bizler; bütün bu zamanlardan dolayı yüksek sesle haykırmaya çalışan çoğunluğun sesiyiz.
  • Bizler; bu milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Mazlumların bedduası sizi hak ettiğiniz yere gönderecektir.” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan İyi Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ise “elektriği devletten 32 kuruşa alıp vatandaşa 2,06 TL’ye satıyorlar yüzde 300 kar ediyorlar. Elektrikte 4 çeşit vergi var vergilerin 3 ü kaldırılsın, KDV’de yüzde 1’e indirilsin. Dereli’de 50 sene önceki devlet elektriği bedava veriyordu. Şimdi Suriyelilere bedava veriyorlar. Akaryakıta ise bir senede 84 kere zam yapıldı, bu akşam yine yapılacak. Kurumlar Vergisinden 2 puan indirim yaptılar, halbuki sosyal adalet için KDV’den 5 puan indirim yapılması lazım” dedi.

Yapılan basın açıklaması ve protestonun ardından esnaf ziyaretlerinde bulunularak esnafın son zamlardan sonraki  durumları hakkında bilgiler alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım