Giresun Haberleri

Alucra İlçesinde Protokol Kuralları Eğitimi Yapıldı

0

Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik’in talimatı ve onayı ile İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği Genel Başkanı, Eğitim Uzmanı ve Yazar Arif Dede tarafından Alucra İlçesinde görev yapan kamu görevlilerine Yönetimde Protokol Kuralları Eğitimi Semineri yapıldı.

Şehit Zelkif Tekir İlkokulu’nda yapılan daire amirleri, okul ve kurum yöneticileri, din görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Protokolün Anlam ve Önemi, Protokolün Tarihi Gelişimi, Protokol İlkeleri, Protokolde Öncelikliler ve Önemiler, Önde ve Önce Gelme Kuralları, Resmî Tören Protokolü, Makam Protokolü, Konuk ve Ziyaretçi Protokolü, Bayrak Protokolü, Taşıt Protokolü, Toplantı Protokolü konularında uygulamalı bilgiler paylaşıldı.

Seminer sonunda Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen seminer ve ilçemizdeki diğer eğitim faaliyetleri konusunda bilgi paylaşımı ve değerlendirilme toplantısı yapıldı. Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik’in başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İlhan Türk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Yağmur Zorba ve Şehit Zelkif Tekir İlkokulu Müdürü Alim Duyuş katıldı. Kaymakam tarafından eğitim faaliyetlerinin çok önemli olduğu, her alandaki başarıda eğitim faaliyetlerinin etkili olduğu belirtilerek çeşitli vesilelerle ilçemizde her alanda fırsatların değerlendirildiği, ilçemizden yetişmiş eğitimci ve diğer alanlarda görev yapan hemşerilerimizin bilgi birikim ve deneyimlerinin ilçemizde paylaşılmasının faydalı olduğunu bu anlamda seminer faaliyetinden memnun olduğunu belirtti.

Değerlendirme toplantısı sonunda Kaymakam Mustafa Çelik tarafından Eğitim Uzmanı Arif Dede’ye ile programın planlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür edildi. Kaymakam Çelik tarafından Arif Dede’ye günün anısına Halk Eğitim Merkezi eserlerinden tablo hediye edildi. Yazar Arif Dede ise yazarı olduğu Yönetimde Protokol Kuralları ve Kurumsal İletişim kitabını imzalayarak takdim etti.

Seminer sunumları için: www.arifdede.info adresine bakılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım