Giresun Haberleri

Alucra Su Sorunu Çözdü; Altyapı Müsaade Etmedi

0

Alucra ilçemizde yaşanan su sıkıntısını gidermek için Devlet Su İşleri ve Alucra Belediyesinden oluşan 40 kişilik ekip su sorunu giderdi fakat altyapıda oluşan patlak nedeni ile ilçeye hala su verilemedi.

Tarihi Hititlere dayanıp çeşitli uygarlıkların soy sürdüğü 8 asır önce İslamiyetin ve Türklüğün yayıldığı siyasi dönemin en parlak 3 dönemini geride bırakan Alucra ilçemizin geçmiş ve şimdiki yetkilerine soruyoruz;

  • Su ve Kanalizasyon alt yapısı bu güne kadar neden yenilenmedi?
  • Alucra Belediyesi, ana şebekedeki su borularında oluşan tahribatı onarmaya çalışıyor. Bir hafta içinde aynı noktada 3 defa patlaması tecrübesizlik mi? Malzeme eksikliği mi?

Nedeni tam olarak bilinmese de Fen İşleri personeli tarafından tamir edilmeye çalışılıyor. Alucra Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Bıyıkçı personelin başında ilçe merkezine su verilmesi için büyük bir çaba gösteriyor.

Alucra Belediyesi yaşanmakta olan su kesintisinin en kısa zamanda giderileceğini bildirirken elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşan su kesintileri için özür diledi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım