Giresun Haberleri

Alucra Vakfı’nda Süleyman Baba Güven Tazeledi

Merkezi İstanbul'da bulunan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı yeni yönetim kurulu seçimi için Haliç Kongre Merkezinde bir araya geldi.

0

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfının 12. Genel Kurulu 19 Haziran 2021 günü Haliç Kongre Merkezinde yapıldı, mevcut başkan Süleyman Baba yeniden seçildi.

Divan Kuruluna Av. Mustafa Dindarol, Av. Nuray Ekşi, Av. Mustafa Taşbaşı ve Sezai Zorba seçildi.

Mevcut yönetim adına Arif Dede faaliyet raporunu ve yapılan çalışmalarını anlattı. Ali Rıza Yakupoğlu da mali tabloyu açıklayarak yapılan çalışmaları anlattı. Mevcut yönetim mütevelliler tarafından ibra edilerek seçime geçildi. Kongrede mevcut başkan Süleyman Baba’nın listesi dışında başka liste çıkmaması nedeniyle tek liste ile açık oylama ile seçime gidildi.

Mütevelli üyelerinin oyları ile Vakıf Tüzüğünde yapılan değişiklikle bundan sonra yapılacak seçimlerde vekalet oy kullanılmayacağı kabul edildi.

Süleyman Baba’nın Yeni Vakıf Yönetim Listesi Şöyle:
Süleyman Baba, İbrahim Tepe, Selami Sivritepe, Emre Caniklioğlu, Salim Kuzyurt, Fatih Danalıoğlu, Fatih Urkaç, Adnan Saatçı, Arif Dede, Adnan Kaya, Namık Ayrıç, A.Rıza Yakupoğlu, İsa Kayış ve Ramazan Türkmen

Süleyman Baba Kimdir

1970 Alucra doğumlu olan Süleyman Baba, ilk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da farklı okullarda bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi MBA (Management Business Administration) programını bitirdikten sonra çalışma hayatına başladı. Birçok STK’da çeşitli görevlerde bulunmuş olan Süleyman Baba, halen İstanbul Ticaret Odası Komite Başkan Yardımcılığı, Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Zücder Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İş hayatında ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekte olan bir markanın sahibi olan Süleyman Baba, İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım