Giresun Haberleri

Alucra YİBO Avrupa Standartlarında Eğitim Veriyor

0

Alucra Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokulu Avrupa standartlarında eğitim verirken Ulusal ve Avrupa Kalite ödülleri almaya devam ediyor. Okul Müdürü Zehra Yağmur Zorba’nın özverili girişimleriyle okul içinde yapılan tadilatlarla okul Avrupa Standartlarına uygun hale getirildi.

Cehresi tamamen değişimine uğrayan okulda en dikkat çekici noktalar Konferans Salonunda bulunan standart sandalyelerin yerine konulan sinema tip koltuklar, Teknoloji Sınıfı ve Bilgi Sokağı oldu. Bilgi Sokağında güncellenen bilgilerin değişimi ile öğrencilerin algı gelişimine destek olunuyor. Öğrencilerin sosyal faaliyetleri içinde alanlar oluşturulmuş.

Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokulu öğretmenlerinden Tuba Yelek’in öğrencileri için hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren diğer okul öğretmenlerin projelerine iştirak eden Tuba Yelek ve öğrencileri Ulusal ve Avrupa kalite ödülü almaya devam ediyor.

2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk defa ulusal ve uluslararası proje yürüten bir portal olan e-Twinning üzerinden “Tableti telefonu bırak, ipini kap hayata bağlan” projesinde başarı göstermiş ve bu projede Ulusal Kalite Ödülü ve Ulusal Kalite Etiketi ödülünü aldılar.

Alucra ilçemizde bir ilk olan bu ödüller sonrasında başarı grafiği sürekli yükselen Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokul öğrencileri Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuba Yelek’in Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerle yürüttüğü ve kendisine ait projelerde üç ulusal bir Avrupa Kalite ödüllerinin yanı sıra “Cood Week” üzerinden uygulanan projeler ile süper organizasyon gibi çeşitli sertifikalar almayı başardılar.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım