Giresun Haberleri

Alucralılar Kardiyoloji ve Kadın Doğum Doktoru İstiyor

0

Alucra İlçemizin nüfusu ve tasarruf tedbirleri öne sürülerek 2018 yılında inşa edilerek 150 yatakla hizmete açılan Alucra Devlet Hastanesi 50 yatak kapasitesine düşürüldü.

Alucra Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının ihalesi Sağlık Bakanlığı tarafından 27.01.2015’te üstlenici firmaya verilmiş olup 16.03.2015 inşaatına başlanmış, 2018 yılında yatak sayısı 50 den 30’a düşürülüp Alucra halkının hizmetine sunuldu.

Alucra Devlet Hastanesinin hayati önem taşıyan kardiyoloji, kadın doğum ve yoğun bakım hizmetleri olmadığı için çevre il ve ilçelere sevk edilen acil hastalar bu hizmetlerden neden faydalanamıyoruz, diyorlar.

Kalp ve Damar hastalarımızı bize en yakın hastane olan Erzincan Devlet Hastanesine 145 km yol kat ederek 1 saat 50 dakikada, Kadın Doğum hastalarımızı 84 km yolu 1saat 18 dakikada kat ederek Kelkit Devlet Hastanesine ulaştırmaya çalışıyoruz. Bizim hayatımızın bir değeri yok mu? Bizleri neden kardiyoloji, kadın doğum ve yoğun bakım hizmetlerinden mahrum bırakıyorsunuz, dediler.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım