Giresun Haberleri

Artık Miniklerin de Dikili Ağaçları Var…

0

Alucra Şehit Er Zülkif Tekir İlköğretim Okulu öğrencileri geleceğe nefes olmak için Alucra Orman İşletme Şefliğinin Orman Haftası nedeniyle düzenlediği organizasyonda fidanları toprakla buluşturdular.

Dünya Orman Haftası münasebetiyle Alucra Kaymakamı H. Hüseyin Uzan ve daire amirlerinin iştiraki ile gerçekleşen etkinlikte Şehit Er Zülkif Tekir İlköğretim okulu öğrencileri Alucra Halis Akmen Çok Programlı Lisesinin bahçesinde fidan dikerek geleceğe nefes oldular.

1971 yılında Avrupa Tarım Federasyonu (CEA); 21 Mart gününü Kuzey yarım küresinde ilkbaharın, Güney yarım küresinde de sonbaharın başlangıç günü olarak kabul etmiş ve Birleşmiş Milletler Gıda Örgütü (FAO) kanalı ile bunun bütün dünya ülkelerine tavsiye edilmesini sağlamıştır. O günden bu yana 21 Mart, “Dünya Ormancılık Günü”, 21 Martı içerisine alan hafta da “Orman Haftası” olarak kutlamaya başlanmıştır. Türkiye ise Dünya Ormancılık Gününü ilk defa 1975 yılında kutlamıştır.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım