Giresun Haberleri

Aydın, Şehircilik Bakanlığı Projelerini Değerlendirdik

0

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’u ziyaret etti. Görüşmeye ilişkin bir açıklama yapan Milletvekili Aydın; “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u makamında ziyaret ederek ilimizde yapılması planlanan projeleri ve yapımı devam eden bakanlık yatırımlarını değerlendirme imkânı bulduk.

Bugün itibariyle ihalesi yapılacak olan Giresun Millet Bahçesi, hali hazırda inşaatı devam eden Bulancak Millet Bahçesi başta olmak üzere sel afeti sebebiyle yoğun tahribata uğrayan Dereli ve Doğankent ilçelerimiz ile Giresun’un tamamında devam eden çalışmaları kapsamlı bir şekilde ele aldık. Sayın Bakanımıza, Bulancak ilçemizde toplamda 2 etap halinde 600 konut olarak inşa edilmiş TOKİ evlerinin okul ihtiyacı ile ilgili talebimizi ilettik. Sayın Bakanımızda bu konuya ilişkin bir çalışma yürüteceklerini beyan etti.

Çevreyi koruma amacıyla verilen maddi ve teknik destekler sonucu atık su artırma tesisleri, çevre temizlik araçlarının hibesi ile yapı denetim faaliyetleri, KÖYDES destekleri ve köy yerleşimlerinin sağlıklı içme suyuna kavuşmasına kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilimizde pek çok çalışma gerçekleşmiştir. İlimiz adına son derece verimli, güzel ve umut verici gerçekleşen bu görüşme için Sayın Bakanımıza şahsım ve bölgemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda projelerin koordinasyonu, finansal planlaması ve yapımının tamamlanmasına kadar yoğun emek sarf ederek yatırım süreçlerini yakından takip eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İller Bankası, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankası gibi bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları başta olmak üzere; belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız ve valiliklerimizle ilgili her talebimizi olumlu karşılayan, sonuç ve çözüm odaklı çalışmalar yürüten, bütün eksikliklerimizin giderilmesi noktasında bir hemşerimiz gibi gayret gösteren bu ekibe teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Bu vesileyle Sayın Bakanımıza ilimize olan yakın ilgisi ve hassasiyeti için bir kez daha şükranlarımı sunuyor, nazik ev sahipliği için kendisine teşekkür ediyorum. Görüşmemiz ilimiz ve hemşerilerimiz için hayırlı olsun.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım