Giresun Haberleri

Babalık, Aile Sacayağının Temel Öğesidir

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Şenlikoğlu, mesajında Türk aile yapısında babalığın çok önemli bir yeri olduğunu belirterek: “Babalık ailenin temel sacayağından birisidir ve aile kurumunun devamlılığının sağlanmasında en önemli durumdur. Babalarımız, zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı, hayatın anlamını bizlere öğreten, ailenin koruyucusu ve kollayıcısı olan en değerli varlıklarımızdır. Hiçbir karşılık beklemeden yaşam boyu varlıklarıyla bize güç veren, şefkat ve sevgisini bizden esirgemeyen babalarımız, geleceğe hazırlanmamız ve sosyal hayata atılmamız konusunda önemli yer tutar. Onların tek isteği çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayabilmek, onların başarılarıyla gurur duymak, vatana ve millete faydalı olduklarını görebilmektir.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Anne ve babalarımıza ilerleyen yaşlarda da evlatları tarafından aynı sevgi ve saygı anlayışı ile sahip çıkılması gerekir. Aile ilişkilerimizin daha da güçlenmesine vesile olan bu güzel günde hayatta olan babalarımızın hayır dualarını almalı, onları mutlu etmek için birlikte vakit geçirmeye dikkat edilmelidir.

Babalarımız aileleri için her zorluğa göğüs gerer ve her zaman ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğundan önce tutar. Üzerimizde hakkı olan babalarımızın gönlünü hoş tutmak da tüm evlatların görevidir. Babalar, çocuk açısından himaye eden,  güven veren bir unsurdur. İnsan babalık duygusunu baba olunca daha iyi anlar.

Bu düşünceler ile başta şehitlerimizin babaları olmak üzere bu vatan için canını hiçe sayan ve bugün aramızda olmayan tüm babaları rahmetle anıyor, tüm babaların Babalar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım