Giresun Haberleri

Başer’den Bektaş’a Tepki; Reklam Değil İş Yapıyoruz

0

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’ın 25 Mayıs Çarşamba günü Sayın Valimizin başkanlığında; İl Başkanımız Kenan Tatlı, İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Şahin, AKSA Genel Müdürü Ömer Kandemir, Şirket Genel Müdürü Mehmet Aydın, Şirket Müdür Yardımcısı Emrah Aydın, Regülasyon ve Yatırım Direktörü Doğanay Özbay, Bölge Müdürü Emre Aygün, ÇORUH-EDAŞ Giresun İl Müdürü Özkan Karan’ın katılımları ile yapılan toplantıyı reklam amaçlı olduğu yönündeki basın açıklamasına tepki göstermiştir.

Başer söz konusu toplantı reklam değil, sorunların, eksikliklerin yerinde tespit edilerek çözüme kavuşturulması için yapılan bir toplantı olduğunu söyledi.

Başer, önce bu toplantının alt yapısı hazırlanmıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile Ankara’da; İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımızın katılımları ile bir toplantı yapılarak, AKSA hizmetleri masaya yatırılmıştır. Toplantı sonrası Sayın Bakanımız AKSA Genel Müdürü’ne talimat vererek, bizzat Giresun’a gitmesini ve Sayın Valimizin başkanlığında toplantı yapılarak eksik kalan hizmetlerin yerinde tespit edilip bir an önce çözüme kavuşturulmasını istemiştir. Ardından Giresun Valiliğimiz, Merkez İlçe ve diğer İlçelerimizin Köy ve Mahallelerindeki eksikliklerin neler olduğu yönde bilgi toplamıştır. Bunun yanında AK Parti Teşkilatlarımız da benzer bir çalışma yapmıştır. Bu bilgiler ışığında 25 Mayıs Çarşamba günü Sayın Valimizin başkanlığında toplantı yapılmış olup,  geçen yıllardan devam eden işlerin öncelikle tamamlanması, yeni işlere hızlıca başlanılarak bitirilmesi, Muhtarlarımızın taleplerinin değerlendirilmesi, köy bakım ve onarımına ağırlık verilmesi öngörülmüştür.

Bu itibarla; CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş toplantının içeriğini bilmeden, araştırmadan toplantıyı reklam olarak nitelendirmesi tamamen zihinleri karıştırmak siyasi algı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Bu nedenle konuyu Giresunlu hemşerilerimizle paylaşma ihtiyacı hâsıl olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım