Giresun Haberleri

Başkan Erener İstihdam Garantili Kurs Açılışı Yaptı

0

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Halk Eğitim Merkezi, İŞKUR Müdürlüğü ve Görele Tekstil arasında imzalanan protokolle açılan istihdam garantili ‘Dokuma Konfeksiyon Makineci’ kursunun açılışını yaptı. Kursu yerinde inceleyen Belediye Başkanı Tolga Erener, kursiyerlere başarılar dileyerek, kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İstihdamı destekleyen her türlü oluşumun yanında olduklarını belirten Erener, “Son zamanlarda Halk Eğitim Merkezleri ve İŞKUR Müdürlükleri tarafından istihdama yönelik meslek edindirme kurslarının açılmasını görmek bizleri mutlu ediyor. Bizde belediye olarak bu gibi oluşumları destekliyoruz. Bugün ilçemizde bu kurslardan bir tanesinin daha açılışını yaptık. Halkımız bu kurslara katılarak hem bir şeyler öğreniyor, hem de iş sözü verilerek istihdam ediliyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Dokuma Konfeksiyon Makineci kursuna 20 kursiyerin katıldığı, bu kursa katılan kursiyerlere günlük 108 lira verileceği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım