Giresun Haberleri

Batıda Artan İslam Düşmanlığını Şiddetle Kınıyoruz!

0

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Fransa merkezli İslam düşmanlığı ve Müslümanlara yapılan şiddetin artması üzerine bir basın bildirisi yayınladı.

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut imzasıyla yayınlanan bildiride “Fransa’da İslam karşıtlığının merkezinde hükümetin yer alması ve Macro’nun İslam düşmanlığının sözcülüğünü yapıyor olması büyük bir provokasyondur. Barışı tehdit eden bu faşist zihniyeti şiddetle kınıyoruz.

Müslümanları inciten ve tüm dünyada protesto edilen, Charlie Hebdo’nun peygamberimize yönelik hakaret içeren iğrenç karikatürlerinin resmi binalara yansıtılması ve bazı öğretmenlerin bu karikatürleri derste göstermesini telin ediyoruz.

Fransa yönetimi, marjinal zararlı guruplarla birlikte Müslümanlara şiddet uygulamaktadır. Terör bahane edilerek camilere ve Müslüman sivil kuruluşlara operasyonlar yapılmaktadır. Ülkede “Müslüman olmak suçlu olmaktır” algısı oluşturulmaktadır. İslam düşmanlıklarını her gün arttıran Fransız yöneticilerini İslam’a saygılı olmaya davet ediyoruz.

Müslümanlar dünyanın en merhametli ve barışçıl insanlarıdır. Müslümanların üzerine terör suçu atılmaya çalışılmaktadır.  Adı ve ülkesi Müslüman olup, karanlık güçlerin maşası olan bazı kişilerin işlediği provokatif eylemler üzerinden tüm Müslümanlara terörist muamelesi yapılması insan haklarına ve hukuka aykırıdır.

Terör bir insanlık suçudur. Terörün dini yoktur. Terör ile mücadele devletlerin ortak görevidir. İbadethanelere saldıranlar ve masum sivilleri katledenler insanlığın ortak düşmanıdırlar.

Batı toplumu içinde doğmuş ve batılı devletlerin vatandaşı olan Müslümanlar, batı dünyasının inkâr edilemez gerçeğidir. Bugün İslam batılıların da dinidir. Terör bahanesiyle İslam’ı yok saymak ve ona yaşam hakkı vermemek bir insanlık suçudur.

İnançlara saygılı olmak hukuk devletinin olmazsa olmaz görevidir. İslam düşmanı siyasetçiler, Müslümanlar konu olunca hukuku rafa kaldırmakta bir beis görmemektedirler. Müslümanlar 1930’larda Yahudilerin Avrupa’da yaşadığı antisemitist uygulamalarla karşı karşıyadırlar.

Avrupa’da Müslümanlara toplumsal linç yapılmakta, camilere saldırılmakta, okullarda ve kamu kuruluşlarında Müslümanların ibadet ve giyimlerine müdahale edilmektedir. İslam korkusu batıyı sarmış durumdadır.

Müslümanlar ayrımcılığa tabi tutulmaktadır. Fransa ve onu örnek alan batılı devletler, devlet politikalarında, vatandaşlık hizmetlerinde, inanç özgürlüklerinde Müslümanlara çifte standart uygulayıp, İslam düşmanı politikalar izlemektedirler. Bu bir batı paranoyasıdır.

Batıda Müslümanlar yeni bir saldırı ile karşı karşıyadır. Bu saldırı bizzat hükümetler tarafından yapılmaktadır. Müslümanlar, ötekileştirilip, toplumsal linçe maruz bırakılmak suretiyle asimilasyona tabi tutulmaktadır.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üye kuruluşlarıyla birlikte batıdaki artan İslam düşmanlığını şiddetle kınıyoruz. Fransa başta olmak üzere ayrımcı siyaset uygulayarak toplumda kin ve nefret atmosferi oluşturanları, Müslümanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atanları bu davranışlardan vazgeçmeye davet ediyor, üzüntülerimizi bildiriyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım