Giresun Haberleri

Bayram İkramiyesi…

0

Hükümet emeklilere her dini bayramdan önce 2018’den beri verilen, 1000 lira olan bayram ikramiyelerini bu bayram öncesi geçmiş enflasyonları da dikkate alarak 1100 lira olarak ödeme kararı aldı.

Eğer bu ikramiye 2018 den bu yana geçen enflasyon dikkate alınsa idi en az 1535 lira olmalıydı. Yok, bir yıllık enflasyon barem alınsa; en az 1150 lira ödenmeliydi. Bütün emekliler hele öğretmen, hemşire, polis emeklileri dâhil söz verilen ek göstergelerin 3600 yapılacak vaadi bir aldatmaca olduğu anlaşıldıktan sonra; hiç bir emeklinin bayram ikramiyelerinin artmasından umudu kalmamıştı.

Ağza bir parmak bal sürmek diye bir deyim vardır. 1000 lira 1100 lira olmuşsa ağızlara bir parmak bal sürülmüştür. Emekliye bir parmak bal sürülürken kendilerine birer tabak bal takdir etmişler, 10 bin liralık bayram ikramiyelerini, 20 bin liraya çıkarmışlardır.

Şimdi denir ki; “bal tutan parmağını yalar.” Ama emeklinin de, kendilerinin de aldıkları para milletin parası. Kimse babasının fındık bahçesini satmadı.

Hiçbir emekli ikramiye adı altında ufak tefek artışlarla kandırılmak istemiyor. Sadece “adil olun bana yeter” diyor.

Haberlere düştü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı çalışan memurlarına bayram ikramiyesi olarak yaklaşık 1326,77 lira ikramiye dağıtma kararı almış.

Ne diyelim Allah herkese Mansur Yavaş gibi halden ve dertten anlayan bir önder nasip etsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım