Giresun Haberleri

Örnek Devlet Başkanı!

0

Bütün insanlığa örnek, Âlemlere Rahmet, Gönüller ve Güller Sultanı, En Güzel Sevgili, Allah Resulü Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav). O, bir kul olarak, bir beşer olarak, bir devlet başkanı olarak, bir komutan olarak, bir baba olarak, bir imam (önder) olarak, bir dost olarak, bir evlat olarak; her sıfatıyla en güzel örnek!

O’nun, kendinin yapıp da başkalarına yasakladığı, başkalarına yasaklayıp da kendinin yaptığı, kendi kendisiyle çeliştiğine dair tek bir örnek yoktur… Bu yüzden düşmanları tarafından bile Muhammed-ül Emin diye anılmıştır.

 Adaleti titizlikle korur; insanlara sırf mevki ve makamlarına göre muamele etmezdi.

***

Ya Rabbî! Kâinatın, bütün varlık âleminin kendisiyle övündüğü, iftihar ettiği (Fahr-i Kâinat, Mefhar-i Mevcudat) Gönüller ve Güller Sultanı, En Güzel Sevgili,  Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Peygamberimiz (s.a.v) Efendimizi hakkıyla sevmeyi, O’nu ve getirdiği mesajları iyi anlamayı, anladıklarımızı düşünce ve amel noktasında hayatımıza tatbik etmeyi, O’nun gibi bir kul, O’nun gibi bir evlat, O’nun gibi bir eş, O’nun gibi bir baba, O’nun gibi bir arkadaş, O’nun gibi bir komşu, O’nun gibi bir tebliğci, O’nun gibi bir idareci, O’nun gibi bir devlet adamı olmayı bizlere nasip eyle!

***

“Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sevmedikçe gerçek mânâsıyla iman etmiş olmazsınız.” (Buhârî, İman 8; Müslim, İman 69)

Vesselam…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım