Giresun Haberleri

Bayramın Kutlu Olsun Giresun!

0

Sayın Nurettin Canikli, Giresun Çotanak Stadı’nın temel atma töreninde “Önce stadı yapacağız sonra şampiyon olacağız” dediğinde insanlar bu söylemin belki de politik bir söylemden ibaret olduğunu düşünmüştü. Yalnız bir gerçek vardı; Sayın Canikli inandığı her konuda, söylediği sözün arkasında durur ve sonuç almadan da verdiği sözün peşini bırakmazdı, nitekim öylede oldu. Giresunspor’u hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Her fırsatta bir eli Giresunspor’un üzerinde oldu. Sayın Canikli’nin desteği, Sayın Hakan Karaahmet’in kararlı ve başarılı yöneticiliği, yönetimin inanması, oyuncuların kilitlenmesi nihayetinde 44 yıldır özlenen şampiyonluk Giresunlulara hediye edildi ve 44 yıl aradan sonra yeniden bir tarih yazıldı.

Geçmişten bu güne Giresunspor’a gönlünü vermiş, yöneticisi olmuş, sponsorluk yapmış, yağmur çamur demeden maçlarını kaçırmamış herkesin şampiyonluk bayramını kutluyorum. Çünkü bu bir şampiyonluk bayramı, ayrıca eşlerini yalnız bırakmayıp onların yanında olmuş başta Hakan Karaahmet’in eşi Sayın Aysun Karaahmet ve çocukları olmak üzere tüm yöneticilerin ve oyuncularımızın ailelerinin şampiyonluk bayramını da kutluyorum. Belki görülen kahramanlar yönetim, teknik ekip ve futbolcularımız gibi duruyor olabilir lakin asıl kahramanlar onların arkasında onlara güvenen, onların her daim yanında olan ve bu süreçte aile hayatlarından fedakârlıkta bulunan eşleri ve çocuklarıdır diye düşünüyorum. İyi ki varsınız, birliğiniz daim olsun. Yeniden ayağa kalkarak yeni bir tarih yazmak için hazır mısınız çocuklar?

Bu hafta içinde hem dini hem milli bayramları barındıran bir hafta ve biz bu haftaya Giresunspor Şampiyonluk Bayramını da dâhil ettik. O zaman ne diyoruz?

Bayramın Kutlu Olsun Giresun.

*Kamil Patan Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım