Giresun Haberleri

Beni Sokmayan Yılan…

0

Önceki hafta MHP Kurultayı yapıldı. Tüm dünyayı esir eden ve can kayıplarına sebep olan bulaşıcı COVİT-19 virüsü nedeni ile kurultay az sayıda izleyici; sadece delegelerin katılımı ile tamamlandı. Genel başkan da seçildi, yönetim organları da belli oldu. Seyircisiz de olsa bir kurultayda ne plânlanmışsa hepsi tastamam oluştu.

Lâkin dün Ankara’da yapılan AKP Genel Kurul toplantısına, 81 ilden delegelerin dışında on binlerce partili katıldı. Yurdumuzda sanki salgın yokmuş, her şey güllük gülistanlıkmış gibi davranıldı.

Merhum Alpaslan Türkeş’in sağlığında da yapılan MHP Kurultaylarına katılmışlığım vardır. Gençlik Parkı dâhil kurultay yapılan salonun etrafı “Lebalep” doluyordu. Sayın Bahçeli istese aynı kalabalıklar Ankara’ya seve seve giderdi.

Hâlbuki dünyaya korku salan, insanların canına kıyan, bugünlerde mutasyonlu hali ile hala bulaşma hızı artarak devam eden illet, bu gibi kalabalık ortamları seviyor, kontrolsüz kalabalıklarda daha çok bulaşıyor ve yayılıyor.

Dikkat ediyorum; kalabalık toplantı ve kongreleri eleştiren kişiler bir elin parmağını da geçmiyor. Herkes susmuş veya kendi politikasını savunmayı vazife addetmiş. Yani “Beni sokmayan yılan bin yaşasın” diyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım