Giresun Haberleri

Aile Ortamını Aratmayacak Yurt Hizmeti Sunuyoruz

0

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş’ın, ‘’Öğrenciler yurtlardan şikayetçi – yurtlar aynı tas aynı hamam’’ başlığı altında yaptığı açıklamalarının gerçekleri yansıtmadığını açıkladı.

Başer, Merkez ilçe ve diğer ilçelerimizde dahil olmak üzere, 11 yurt müdürlüğü, 27 blok ve 8953 öğrenci barındırma kapasitesine sahip yurtlarımızla öğrencilerimize hizmet verilmektedir. Türkiye genelinde KYK yurtlarının 19 Eylül 2022 tarihinde açılacak olmasına rağmen, Giresun Üniversitesi akademik takviminin 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacağı dikkate alınarak, öğrenci mağduriyetlerinin önüne geçilmek için, 09 Eylül 2022 tarihi itibariyle, yurtlar öğrencilerimizin yemek dahil barınma hizmetine açılmıştır. Kapasite artış çalışmaları da en kısa zamanda sonuçlanacaktır.

Esas itibariyle, öğrenciler okullarına yakın yurtlara yerleştirilmektedir. Yurdun dolması durumunda diğer yurtlara yerleştirme yapılmaktadır. Tüm öğrencilerin yerleşmesini müteakip, öğrencilerin okullarına daha yakın yurtlara yerleştirme istekleri dönem içinde boşluk durumuna göre değerlendirilecektir.

KYK yurtlarında, öğrencilere güvenlik, temizlik, 24 saat sıcak su ve ısınma, internet, beslenme hizmetleri, boş zamanlarında eğitim, kültürel sosyal ve sportif faaliyet yapma imkanları sunulmaktadır.

AK Partimizin öğrenci politikası, ailelerinden uzakta eğitim gören öğrencilerimize, aile ortamını aratmayacak yurt ortamının sağlanması ve en iyi hizmetin verilmesidir.

Hal böyle olmakla birlikte, CHP Merkez ilçe Başkanı Av. Murat Bektaş’ın gerçeği yansıtmayan, kulaktan dolma bir takım iddialarla, sadece kamuoyunda algı oluşturmak, siyasi rant sağlamak amacıyla öğrenci yurtları hakkında yapmış olduğu açıklamayı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Bu vesile ile Giresunlu hemşerilerime saygı, sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım