Giresun Haberleri

Bulancak’ta Şehit Annesine Vefa

0

Bulancak Belediyesi eski mezarlıkta bulunan, Şehit Jandarma Er Mehmet Bayar’ın kabrinin yanında yer alan Şehit Annesi Emine Bayar’ın kabri ailesinin talebi ve Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla yeniden yaptırıldı.

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Belediye Mezarlığında meftun bulunan Şehidimiz Mehmet Bayar, 01.08.1994 tarihinde Tunceli bölgesinde Teröristlerle girilen çatışma esnasında şehit düşmüştür. Şehidimizin vefatından bir yıl sonra da sevgili annesi Emine Bayar vefat ederek oğlunun yanına defnedilmiş. Geçen zamanda Şehidimizin annesinin mezarı garip kalmış. Ailenin talebi üzerine Şehidimizin Annesinin kabrini de Belediyemiz şirketi Bulancak Beton Şirketine yaptırdık. Şehidimiz ve onun emaneti annesinin kabirlerini en iyi şekilde yeniden düzenleyerek hatıralarını yaşatmış olduk. Allah’ın rahmeti onların ve tüm şehitlerimizin üzerlerine olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım