Giresun Haberleri

CHP, Fındık İçin 35 Lira Fiyat İstiyor

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş fındık fiyatları ile ilgili bir açıklama yaparak “fındığa 35 liradan aşağı fiyat üreticiye ihanet olur” dedi.

Bektaş yaptığı açıklamada “Esnafından, memuruna, işçisinden işverenine neredeyse herkesin aynı zamanda fındık üreticisi olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehri temsil eden siyasilerin de bu gerçeği bilerek hareket etmelerini bekliyoruz. Pandemi sürecinde iktidarın saramadığı ekonomik yaraları en azından fındık geliri ile sarmak isteyen yüzbinlerce vatandaşımız da fındık fiyatlarının hak ettiği seviyede açıklanmasını beklemektedir.

AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün 4 Haziran’da “fındık için 30 Lira isteyeceğiz” şeklinde açıklamasından 10 gün sonra başkanlığını yaptığı TBMM Fındık Çalışma Grubu toplantısında “26-28 TL arasında bir fiyat açıklanması yönünde bir mutabakat sağlandığını” öğrenmenin hayreti içerisindeyiz.

“Giresun’da farklı söyler Ankara’da şaşar” siyaseti ile üreticinin yüzünün gülmesi mümkün değildir. “Biz 28 TL isteyelim de Cumhurbaşkanı 30 TL versin” gibi bir siyasi strateji varsa bu da bu millete reva değildir.

2016 yılında destekler dâhil 1 kg fındık bedeli ile yaklaşık 26 kg gübre alınırken 2020 yılında bu rakam 18 kg’a kadar düşmüştür. 2021 yılında gübre fiyatları, mazot ve yevmiye miktarları gibi ilave masraflar düşünüldüğünde 35 TL’nin altındaki her fiyat pandemide beli bükülen vatandaşlarımıza ihanet olacaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım