Giresun Haberleri

CHP’li Bektaş “Belediye Kar Sınavını Geçemedi”

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş yaptığı yazılı açıklamada Ak Partili Giresun Belediyesinin yağan kar ile mücadeleyi kaybettiğini belirterek “Belediye kar sınavını geçemedi” dedi. Bektaş açıklamasına devamla “Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Giresun genelinde de yöneticilerin basiretsizliği nedeniyle vatandaşı zor durumda bıraktı. Günler öncesinden meteoroloji yetkililerinin uyarmış olmasına rağmen, kar yağışı vatandaş için tam bir çileye dönüştü.

Özel idare köy yolları noktasında sınıfta kalırken, vatandaş hastasını hastaneye ulaştıramadı. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız bu sıkıntılarla boğuşurken, şehir merkezinde de durum farklı değildi. Vatandaş belediyeden umudunu kesmiş olacak ki; yağmur yağışı ile karların erimesini bekliyor. Belediyenin görev alanında bulunan sahil iç yolunun kar temizliğinin yapılmamış olması nedeniyle birçok dolmuşçu vatandaşımız, aracını trafiğe çıkaramadı. Bu da vatandaşın büyük mağduriyetine sebep oldu.

Görünen o ki; belediye yetkilileri de umudunu yağacak yağmura bağladı. Çünkü hâlihazırda Giresun belediyesinin herhangi bir kar mücadelesi içinde olmadığını görüyoruz.

Bundan sonra ki süreçte, buzlanma ile birlikte aklımıza bile getirmek istemediğimiz durumların yaşanmamasını temenni ediyor, biz de yağmur yağması için dua ediyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım