Giresun Haberleri

Çiftlerin Mutluluğuna Ortak Oluyoruz

0

Giresun Belediyesi Nikâh Memurluğu tarafından 2020 Ocak ayından 20 Ekim tarihine kadar 629 nikâh kıyılarak çiftlerin evlendirme cüzdanları verildi.

Kıyılan nikâhlar, pandemi kurallarına uyularak kontrollü bir şekilde gerçekleşirken, Belediyenin katkılarıyla birbirlerine ömür boyu ‘evet’ diyerek hayatlarını birleştiren çiftler ise bunun mutluluğunu yaşıyor.

Bu 10 aylık süreç içerisinde en fazla nikâh Temmuz ayında kıyılırken, en az nikâh ise Mayıs ayında gerçekleşirken ay ay rakamlar şöyle oldu: Ocak 41, Şubat 38, Mart 37, Nisan 22, Mayıs 10, Haziran 74, Temmuz 139, Ağustos 110, Eylül 106, Ekim (19’una kadar) 52.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “ Hemşerilerimizin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olmak bizim görevimiz. Kontrollü sosyal hayat dönemiyle birlikte nikâhlarımızı kıyıyoruz. Giresun Belediyesi olarak yeni yuvaların kurulmasına vesile oluyoruz. Nikâh memurlarımızın da özverisiyle kıydığımız nikâhlarda temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyuluyor. Bu şekilde kurallara riayet ederek çalışmaya devam edeceğiz. Dünya evine giren tüm çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım