Giresun Haberleri

Deniz Yıldızı’nın Yeni Başkanı Karahasan

0

Giresun Deniz Yıldızı Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 6. olağan genel kurul toplantısı dün gerçekleştirildi. Kongrede ilk olarak divan kurulu seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Fatma Ertürk başkan vekilliğine Eyüp Çiftçi yazmanlığına da Mustafa Han önerilerek oy birliği ile seçildi.

Ferhat Deniz nezaretinde Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından derneğin yönetim ve denetim kurulu raporları ile hesap raporları okundu. Yönetim kurulu raporunu Dernek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferhat Deniz okudu.

Kısa bir açılış konuşması yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferhat Deniz, gündemi okuyarak gündeme ilave edilecek bir konu olup olmadığını sordu. Gündem aynı şekli ile kabul edildi.

Yönetim kurulu faaliyet raporu Ferhat Deniz tarafından okundu ve ibra edildi. Kesin hesap raporu ile denetim kurulu raporu da Ferhat Deniz tarafından okunarak genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

Tüzük değişikliği ile ilgili madde gereği; mevcut dernek tüzüğünün değiştirilecek maddeleri okunarak genel kurula sunuldu.  Değişiklik ve ilaveler, eski ve yeni hali ile birlikte maddeler halinde oy çokluğu ile kabul edildi.

Dernek tüzüğünün 8. maddesine göre Yönetim ve Denetim kurullarının açık oy ile yapılması genel kurula önerildi. Genel kurul dernek tüzüğünün 8. maddesini göz önüne alarak oylamanın açık olarak yapılmasına karar verdi.

Divan başkanlığına sunulan 7 asil 7 yedek yönetim kurulu üyeliği ile 3 asil 3 yedek denetim kurulundan oluşan Cumhur Karahasan başkanlığındaki liste okundu.  Başka bir ilave ya da listenin olup olmadığı soruldu. Yönetim oy birliği ile seçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde divan kurulu başkanı Fatma Ertürk yeni yönetime hayırlı olsun diyerek teşekkür etti. Yeni seçilen yönetim kurulu adına konuşan Cumhur Karahasan konuşmasında; “Derneğimizin kuruluşundan bu yana ilk önce Başkanımız Emine Acar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ahirete intikal etmiş kardeşlerinize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bundan sonra da kardeşlerimizle; birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bundan öncede olduğu gibi bundan sonrada daha çok ve güzel işler yapıp; umutsuz insanlarımıza bir umut, bir ışık olmaya devam edeceğiz. Burada hepimizin amacı bir kardeşimizin Allah razı olsun demesi. Bir kardeşimizin duasını almak için hepimiz çalışacağız” dedi.

İşte Cumhur Karahasan’ın Listesi;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Cumhur Karahasan, Ferhat Deniz, Eyüp Çiftçi, İhsan Yüksel, Halil Kütük, Arzu Damcı ve Nihat Yayla

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Gülten Koç, Turan Bekaroğlu, Abdullah Akgün, Aydın Kömürcü, Abdullah Ayvaz, Recep Şahin ve Sedat Çört

Denetleme  Kurulu Asil Üyeler; Fatma Ertürk, Ayşe Çetin ve İbrahim İnç Denetleme Kurulu Yedek Üyeler; Halil Şahin, Yunus Kemal ve Ömer Uzun.

Haber: Fatma Uğurlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım