Giresun Haberleri

Din Tüccarlığı Çok Kârlı Bir İş

0

Bu işin her zaman müşterisi olur. Hele bugün bu iş o kadar kolaydır ki şu üç şey sizde varsa postu serip dükkân açabilirsiniz: Sarık, cübbe ve sakal. İsterseniz deneyin. Hatta sosyal bir deney yapın. Göreceksiniz sizin bu dükkân kum gibi müşteri kaynayacaktır.

Peki neden?

Nasıl oluyor da Kur’an’ı yüzüne dahi okuyamayan şahıs birilerinin gözünde mübarek bir zat olabilir? Nasıl olur da hiçbir dini tahsili olmayan türedi birisi bir gün ben filan tekkenin şeyhiyim diye dükkân açıp milleti çekebiliyor? Nasıl olur da Müslüman bir ülkede, “ben Resulüm” diyen şahsın cenazesinde izdiham olur?

Biz de bu necip milletimize din hizmeti veriyoruz. Ama bizim dükkân öyle rağbet görmüyor. Bir bakıyorsun ki öbür dükkânların önünde kuyruklar oluşmuş.

Şimdi soru şu: Bizim dükkânda olmayıp öbür dükkânlarda olan ve müşteriyi çeken nedir?

Düşündüm, taşındım ve galiba cevabını buldum.

Biz topluma din hizmeti sunarken dinin sahih bilgisiyle sunuyoruz. Kur’an ve sahih sünnet pusulamız oluyor. Bid’at ve hurafeden uzak, yaşanabilir hayata dokunabilen, dünya-ahiret dengesi içinde bir din sunumu ortaya koyuyoruz. Bu millete zor geliyor. Çünkü bir ömür boyu yapılması gerekiyor.   Tabi bunları yaparken  karşı dükkan sahibi de rahatsız oluyor. Zira oradaki müşterilere; “o dükkânda sahte mal satılıyor, dikkat ediniz, aldanmayınız” diyoruz. Tabi müşterilerin bir kısmı uyanıyor bir daha o dükkâna gitmiyor ama ne yazık ki büyük bir kitle yine bildiğini okuyor. Ne mi buluyor millet?

Buralarda pazarlanan “din” bu kitlenin işine geliyor. Dini alt yapısı zaten yok. Kısa yoldan cennet var buralarda. Huriler-nuriler var. Bizim takımdansan cennettesin deniliyor mesela. Hatırlayın.  “Yarın ahirette kabirden çıkan bir adamı azap melekleri yakaladığında, o adam dese ki ben Nakşibendi tarikatının Halidi kolundanım, melekler kendisini bırakır” ( https://www.youtube.com/watch?v=QKkUTKvDn3A) Düşünsene buraya kapağı attın mı hoop cennettesin! Piyangocu din anlayışı bu olsa gerek. Bir koyup bin almak.

Daha ilgincini söyleyeyim. Bunlar din adına, din sömürülerek yapıldığı için buraya alıyorum. 2011’de Bursa’da “Badeci Şeyh” olayı patlak vermişti. Bu konuda yazılmış iki kitap okudum. Okurken kanım dondu. Yahu hadi bu sapık adam “tarikat” ayağı ile tezgâhı kurdu. Bu kadar insan nasıl bu kadar alçalabilir? Onların dergâh dedikleri bu tezgâhtan geçenlerde ne din kalır ne namus? Adam eşini kendi elleriyle getirip “sır odası” denen yerde şeyhine teslim ediyor kendisi de kapıda nöbet tutuyor sonra da hiçbir şey olmamış gibi koluna takıp eve gidiyor. İşin acı tarafı bu dükkâna gelen herkes bu işin dini bir ritüel olduğuna inandırılmış. Müritler şeyhin tenasül uzvunu emerek “nur çeşmesinden” içiyorlarmış. İkinci aşamada da erkek – kadın yine sır odasında şeyhi ile cinsel ilişkiye giriyor. Yani bu işi yapınca cennete gidiyorsun! Hala da inanıyorlar iyi mi? Bu sapık adam halen hapiste olduğu halde dışarıdaki müritleri bunca rezalete rağmen bu adama bağlılıklarını sürdürüyorlar.

Devam edelim. Adam Allah’ın hayat kitabı olarak indirdiği Kur’an’ı sapkın emellerine alet ediyor. Neymiş, Bakara Suresi 260. Ayeti ile Adiyat Suresini okuyarak bir bardak suya üfleyip bu suyu da(affedersiniz) cinsel organınıza serperseniz ereksiyon sorunlarınız kökünden çözülüyormuş. Kepazeliğe bakar mısınız? Adam Kur’an’a “viagra” muamelesi yapıyor, millet de mübarek adam diye peşinden gidiyor. Yahu, Bakara 260’da Allah’ın Hz. İbrahim’e ölüleri nasıl dirilttiğini kuşlar üzerinden göstermesi anlatılıyor. Bu adam kendi kuşunun dirilmesi derdinde! Ben bunu anlattım diye CİMER’e şikâyet edildim iyi mi? Hem de hocamıza hakaret ediyor, iftira atıyor diye. Hâlbuki bu adamın video kaydı internette dolaşıyor. Bir tık kadar yakın.

Yine işbu adam sohbetinde şu salavatı bir kez okursanız Kur’an’ı altı defa hatmetmiş olursanız diyor. Haşa. Bir salavat okuyan cennetten arsayı kapıyor. Bir salavat ile günahlarınızı sıfırlıyorsunuz. Gördünüz mü? İşin püf noktası burası. Bu kadar yığın millet neden bu dükkân önünde kuyruğa giriyor daha iyi anlaşılıyor. Onların takımına girersen kurtuluyorsun. Onların şeyhi onlara tabi olanları sırattan cübbesinin cebine koyarak geçirecek.

Şimdilerde patlak veren şu yeşil sarıklı vatandaşın 12 yaşındaki kıza yönelik cinsel istismarını da bu çerçevede okumak lazım. Ben bu sapık herife kızmıyorum. Nihayette o dükkânı açmış tezgâhını kurmuş. Akıllı ol, aklını kullan da aldanma artık. Allah, aklını kullanmayanlara pislik boca edeceğini söylüyor(Yunus 10/100) Yahu kadın kendi minnacık kızını elleriyle sunuyor bu adama. Mübarek zat ya! O bakımdan.

Din tüccarlığı her zaman rağbet görür. Bu adamların çanına ot tıkamanın en tesirli yolu milleti uyandırarak, sahih dini bilgi ile donatarak onların tekerine çomak sokmaktır. Ancak foyaları ortaya çıkınca konuşmak beyhudedir. Foyaları ortaya çıkmadan bunlar konusunda cesurca konuşarak milleti uyandırmak lazım. Bundan 7 sene evvel Fatullah Gülen’ın gerçek yüzünü anlatabilen kaç kişi vardı? Ama 2013 ve 2016 darbe girişimlerinden sonra herkes her türlü konuşuyor. Şimdide aynı şekilde Fatih Nurullah hakkında herkes atıp tutuyor. Yahu adam yıllarca konuşuyor, TV kurup uydudan yayın yapacak kadar da varlıklı. Taş attı da kolu mu ağrıdı! Kimseden duymadık bu adam sapkındır, aldanmayın diye.

O bakımdan geliniz bu son olsun. Allah ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü  “Allah Resulü (sav) ölmedi, kabrine yaşıyor, kabrinde namaz kılıyor, hatta hanımlarıyla zevkleniyor”  diyenlere karşı da sesimizi yükseltelim. Var mısınız? Bunların din olmadığını, sahte din sunumu olduğunu anlatanlar linç edilirken de seyretmeyelim. Samimi olalım. Ciddi olalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım