Giresun Haberleri

Diş Hekimliği Fakültesi Öğretime Başlıyor…

0

Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında (60) öğrenci alarak öğretim faaliyetlerine başlayacak. Bilindiği gibi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu,  31 Mart 2021 tarihinde aldığı karar ile Diş Hekimliği Fakültesine bağlı “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” adıyla faaliyet gösterecek uygulama hastanesinin açılışını onaylamıştı.

YÖK’ün öğrenci kontenjanlarının görüşüldüğü geçen haftaki Genel Kurul toplantısında da, Diş Hekimliği Fakültesinin öğrenci kontenjanı (60) olarak belirlendi. Giresun Üniversitesinin Nizamiye Yerleşkesinde bulunan hizmet binasında yürütülecek eğitim öğretim ve klinik faaliyetleri için, bu binadaki onarım çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesinin yeni eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlaması adına yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “YÖK tarafından alınan iki önemli karar neticesinde Diş Hekimliği Fakültemiz 2021-2022 öğretim yılında hem eğitim öğretim, hem de klinik çalışmalara başlayabilecektir.

Bu bağlamda, Nizamiye Yerleşkemizde bulunan Fakülte binamızda fiziki şartların iyileştirilmesi adına ciddi bir çaba sarf etmekteyiz. İnşaat çalışmalarının gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi katkılar sağlayan çok değerli hayırsever hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Klinik uygulamaları için kullanılacak alanlarda gerçekleştirilen bu çalışmaları yılsonundan önce tamamlamayı ve hasta kabulüne başlamayı planlıyoruz.

Bütçe imkânlarımız ölçüsünde klinik faaliyetlerde kullanılacak önemli cihazların teminini büyük ölçüde gerçekleştirdik. (21)  adet öğrenci simülasyon cihazı, (25) ünit ve (1) merkezi sten cihazının kurulumunu yapıyoruz. Bu yıl içinde de ihtiyaç duyulacak cihazların alımına devam edeceğiz.

20 Ağustos 2015 tarihinde kurulan Fakültemizde, son bir yıl içinde göreve başlayan, (1) araştırma görevlisi, (6) Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte (2) profesörümüz halen görev yapmaktadır.  Atama işlemleri devam eden (2) Dr. Öğretim üyesi birlikte toplam (11) akademik personel görev yapacaktır.  Akademik kadromuzu Üniversitemize tahsis edilen kadro ölçüsünde artırmaya devam edeceğiz.

Diş Hekimliği Fakültemizin ve Uygulama Hastanesinin şehrimize hayırlı olmasını diliyor; bu aşamaya gelmemizde desteklerini esirgemeyen başta Bakanımız Sayın Nurettin Canikli olmak üzere, ilimiz milletvekilleri Sayın Cemal Öztürk, Sayın Kadir Aydın ve Sayın Sabri Öztürk’e, ayrıca Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım