Giresun Haberleri

Alucra Vakfı Erken Bayram Sevinci Yaşattı

0

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı tarafından yapılan sosyal yardım bayram öncesinde bayram sevinci yaşattı. Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı Süleyman Baba tarafından verilen talimat ile gidilmedik köy ve çalınmadık kapı bırakmayan vakıf görevlileri yardım paketlerini ve 750 kişiye 200 TL yüklü destek kartını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Yardım paketlerini ve 200 TL yüklü destek kartlarını Alucra ilçemizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırma görevini üstlenen Alucra  Kalkınma ve Eğitim Vakfı Mütevelli Üyesi Mücahit Şerbetçi konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfımız tarafından geçen yıl yapılan yardımın 5 katına çıkartılması ile birlikte  yapılan  yardımı Vakıf başkanımızın talimatı ile gidilmedik köy ve çalınmadık kapı bırakmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırması Alucra Vakfı’mızın ilçemizde yaşayan insanlara ve halkına düşkünlüğünü fazlasıyla göstermektedir.

Yardım paketlerinin dağıtım esnasında yaşanan bir anekdotu aktaran Mücahit Şerbetçi şu sözlere yer verdi; “Yavrum benim bir haftalık yiyeceğim var siz bunu falanca kişiye verin” diyen 85 yaşındaki teyzenin teslimiyeti ve samimiyeti Vakfımızın destek kartını alıp durumu iyi olmadığı halde komşusuna veren yaşlı teyzelerimizin tertemiz duyguları ile yapılan dualar Vakfımızı ve toplumumuzu çok daha fazla güçlü tutacaktır.

Ramazan gibi mübarek bir ayda bu tertemiz insanların duasını almak toplumumuzun arasındaki manevi birlik ve beraberliği daha güçlü kılacaktır.

Vakfımızın imkânlarının kısıtlı olmasına rağmen bu kadar büyük hizmetler sunuyorsa ve bu hizmetler ile Allah’ın rızasını kazanıyorsa  Allah’ın yardımı gelmiş demektir. Bu topraklarda yaşadığımız müddetçe biz gönül erlerinin görevi Vakıf Başkanımızdan gelecek talimatları yerine getirmektir.

Bir kez daha böyle güzel bir hizmeti Alucra İlçemize ve köylerine sunan Vakıf Başkanımız Süleyman Baba şahsında hayırsever hemşerilerimizle yardım paketlerinin dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım