Giresun Haberleri

Doğankent’te Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapıldı

0

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği Koronavirüs Denetimleri Genelgesi kapsamında Doğankent Çatak köyü ve Güdül köyünde, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanlarında uygulanan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği Koronavirüs Denetimleri Genelgesinin ardından, Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler ilçe merkezi ve köylerde denetim yaptı. Sabah saatlerinde, koronavirüs salgınıyla mücadelede maske ve sosyal mesafe kuralı denetlendi.

Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Doğankent Polis noktasında, toplu taşıma araçlarındaki vatandaşları maske konusunda uyararak maskeyi usulüne uygun şekilde kullanmayanlarını ikaz etti. Çatak Köyünde kahvehane, dükkânlar, toplu taşıma araçları, Güdül Köyünde ise Petrol Ofisinde yapılan denetimlerde vatandaşların temizlik kuralları, maske kullanımı, sosyal mesafe kuralları konularında bilgilendirilerek uyarılarda bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım