Giresun Haberleri

DOKAP Bütçesini Milletvekilimiz Kadir Aydın Savundu

0

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı DOKAP bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.

Aydın konuşmasında “Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının bütçesi üzerine, AK Parti grubu adına söz almış bulunuyorum. Öncelikle şahsım ve gurubum adına yüce heyetinizi ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Bölgenin sahip olduğu potansiyellerin hayata geçirilebilmesi amacıyla, merkezi Giresun ili olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2011 yılında kurulmuş faaliyetlerine 2012 yılının Nisan ayında başlamıştır.  Hizmet alanı; Rize, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Samsun ve Trabzon illeri olarak belirlenmiştir. 2016 yılı içerisinde Tokat, 2020 yılı içerisinde Amasya ve Çorum illerimizde DOKAP bölgesine dâhil edilerek, İdare’nin hizmet bölgesi 11 ile çıkarılmıştır.

DOKAP; Doğu Karadeniz Projesi’nin uygulamalarını koordine etmek ve bu kalkınma projelerinin uygulandığı illerdeki yatırımların gerektirdiği araştırma, planlama, programlama, projelendirme, izleme, değerlendirme ve koordinasyon hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlayarak bölgenin kalkınmasını hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Bütçe görüşmeleri başta olmak üzere muhalefetin bu kürsüden söylediklerini hayretle ve bazen de hayranlıkla izlemekten kendimi alamıyorum. Hayretle izliyorum, çünkü tek adam rejimi dedikleri sistemin adı Cumhurbaşkanlığı sistemidir ve değişim milletin oyları ile gerçekleşmiş anayasal bir süreçtir. Tek adam ve hatta bazılarının diktatör yakıştırması yaptıkları kişi bu ülkenin Cumhurbaşkanı’dır ve milletimizin oyları ile seçilmiştir. Ve bilinmelidir ki bu ülkenin Cumhurbaşkanı vicdan ve merhamet sahibidir. Diktatörlere diktatör denmez ve onların gözyaşları kurumuştur.

Hayranlıkla da izliyorum zira kendilerinin dahi inanmadıklarına; milleti inandırmak için nasıl da dil dökerler, nasıl da inanmış gibi yaparlar. Milletin değerlerine nasılda itibar suikastı yaparlar. Herkes bilmelidir ki; milletin değerlerini ve değer verdiklerini itibarsız kılmaya çalışmak hiç kimseye itibarda, irtifada kazandırmaz. Çünkü herkesin itibarı kendi yaptıklarında ve kendi geçmişinde gizlidir.

Bizi hayrete düşüren durumlardan bir tanesi de şudur ki; PKK, PYD, DAEŞ, FETÖ terör örgütlerine meydan okuruz ses buradan gelir. Kendi halkına zulmedip sınır boylarımızı terör yuvasına çeviren Esed’e dokunuruz ses buradan gelir. Akdeniz’de milletimizin geleceği için Yunan’a, Rum’a dokunuruz ses buradan gelir. Azeri kardeşlerimizin hukuku için, Karabağ’da Ermenistan’a dokunuruz ses buradan gelir. Hafter’e dokunsak Kandil’e dokunsak ses buradan gelir.

İstiyoruz ki, Cumhurbaşkanımıza olan karşıtlığınız devleti ve siyaset kurumunu itibarsız kılmasın. İstiyoruz ki; sesimiz daima devletimizin bekası, milletimizin refahı için yükselsin.

Elbette biliyor ve diliyoruz ki ülkemizin demokrasi çıtası %52 değildir. Ve yine milletimizin devlet ve bayrağına bağlılığı da % 52 ile sınırlı değildir. İnançlarımız, düşüncelerimiz, çözüm yollarımız farklı da olsa; zor zamanda birlik olmayı başarabilen bir milletiz. Bizi biz yapan, bizi millet yapan bütün unsurları bu çatı altında görmek mümkündür. Kusursuzlar takımı değiliz belki; bizden olmayan herkesi kötülerden de görmüyoruz. Aklında 83 milyon, yüreğinde Misak-ı Milli çizgisi olan herkese gönlümüz sonuna kadar açıktır. Çünkü katılmayı başaramadıklarımıza, katlanmayı bilmemiz gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevine yakın bir zamanda başlayan DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e başarı diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım